ଅର୍ଶ ହୋଇଥିଲେ ଏହି ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍‌ ହୋଇପାରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧା !

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 22, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୦୬: ଭାରତର ପ୍ରାୟ ଅନେକ ଲୋକ ଅର୍ଶ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ । ଏହା ଏକ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ରୋଗ । ଏହି ରୋଗରେ ମଳଦ୍ୱାରରେ ଏକ ମାଂସ ବଢ଼ିଯାଏ,  ଯେଉଁ କାରଣରୁ ରକ୍ତସ୍ରାବ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ଔଷଧ ସହିତ ଅର୍ଶ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସ ବଦଳାଇବା ଉଚିତ୍ । 

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅର୍ଶ ହୋଇଥିଲେ କଣ ଖାଇବା ଉଚିତ୍...ଚର୍ବିଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ । ଏହାକୁ ଖାଇବା ପେଟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ । ଚର୍ବିଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଅଧିକ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହୃଦଘାତ, ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇପାରେ । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଦୁଗ୍ଧଜାତ ଦ୍ରବ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅଳ୍ପ ପରିମାଣରେ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ । ଘିଅ ବ୍ୟବହାର ହ୍ରାସ କରିବା ଉଚିତ୍ । 

ଅର୍ଶ ଥିଲେ ଆଦୌ ମସଲାଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁନି । ବିଶେଷକରି କୌଣସି ଖାଦ୍ୟରେ ନାଲି ଲଙ୍କା ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଅର୍ଶ ଥିଲେ କେବଳ ସିଝା ପନିପରିବା ଖାଆନ୍ତୁ । 

ଅର୍ଶ ଥିଲେ ଧୂମପାନ କରନ୍ତୁନି । ମଦ୍ୟପାନ କଲେ ଶରୀରରେ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ ହୋଇଥାଏ । ଜଳ ଅଭାବରୁ ମଳ କଠିନ ହୋଇଯାଏ । ସେହିପରି ସିଗାରେଟ୍ ଟାଣୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ହଜମ ଶକ୍ତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ । ସିଗାରେଟ୍ ମଳଦ୍ୱାରରେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହକୁ ବଢାଇଥାଏ । 

ଶରୀର ପାଇଁ ଆଦୌ ଭଲ ନୁହେଁ କାଫେନ୍ । କାଫେନ୍ର ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଝାଡ଼ା ହୋଇପାରେ। କଫି ଏବଂ ଚା’ରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ କଫିନ୍ ମିଳିଥାଏ । କାଫେନ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ହୁଏ ଓ ଶରୀରରେ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ, ଅର୍ଶ ହୋଇଥିବା ଲୋକ କଫିନ୍ ଖାଇବା ପରିବର୍ତ୍ତେ କିଛି ସୁସ୍ଥ ତରଳ ପିଇବା ଭଲ । 

ଅର୍ଶ ଥିଲେ ଖାଦ୍ୟରେ ପ୍ରୋଟିନ୍ ଖାଦ୍ୟ ସାମିଲ କରନ୍ତୁନି । ପ୍ରୋଟିନ୍ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ହଜମ ହୁଏନି । ଯାହା ରେକ୍ଟମରେ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରେ ।

ଅର୍ଶ ଥିବା ଲୋକ ବେକେରୀ ଖାଦ୍ୟ ଛୁଇଁବା ମନା । କେକ୍ ଓ ପେଷ୍ଟ୍ରି ପରି ବେକେରୀ ଖାଦ୍ୟରେ ଅଣ୍ଡା ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ରହିଥାଏ । ଏଗୁଡ଼ିକ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରେ ଓ ଅର୍ଶ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବଢାଇଥାଏ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.