‘ମୋ ବାପାମା’ଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିବ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ’: ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ ମାମଲାରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ

Published By : Prameya-News7 Bureau | May 22, 2024 IST

India Today

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ ମାମଲାରେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ହେବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦୁଇଟି ଦିଗ ଅଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ସମାନ ଭାବରେ ଶୁଣିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ପରେ ହିଁ ପୋଲିସ କୌଣସି ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚିବା ଉଚିତ୍।

କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ତାଙ୍କର ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ସ୍ୱାମୀ ମାଲିୱାଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଯାହାର ଡ୍ରଇଂ ରୁମରେ ମୋତେ ମାଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ଘଟଣାରେ ନ୍ୟାୟଯୁକ୍ତ ତଦନ୍ତ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହାଠାରୁ ବଡ ବିଡ଼ମ୍ବନା କ’ଣ ହୋଇପାରେ? ମୁଁ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ନାହିଁ। ଶବ୍ଦ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାନ ହେବା ଉଚିତ୍ |

ସେପଟେ ଏହି ମାମଲାରେ ବିଶ୍ୱ କୁମାରଙ୍କ ପୋଲିସ ହେପାଜତ ଆସନ୍ତାକାଲି ଶେଷ ହେବ। ସେପଟେ ଏହି ମାମଲାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବ। କେଜ୍ରିୱାଲ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ମୋର ଅସୁସ୍ଥ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବାକୁ ଆସିବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୁଣି ଥରେ AAP ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛି।

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆତିଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ଘୃଣ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ବୃଦ୍ଧ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ୮୫ ବର୍ଷିୟ ପିତା ଯିଏ ବିନା ସମର୍ଥନରେ ଏକୁଟିଆ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ରହିବା ପରେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ମା ଫେରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି କି 85 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରୋଗୀ ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କ ଉପରେ ହାତ ଉଠାଇଛନ୍ତି? ବିଜେପି ଏହିପରି ଅନୁଭବ କରୁଛି କି?

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.