ଜ୍ୟାକଲିନ୍‌ଙ୍କୁ EDର ସମନ, ୨୦୦ କୋଟି ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ହେବ ପଚରାଉଚରା

Published By : Prameya-News7 Bureau | July 10, 2024 IST

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୦।୦୭: ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜ୍ୟାକଲିନ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିସ । ସୁକେଶ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ଜୁଲାଇ ୧୦ରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଇଡି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଡକାଇଛନ୍ତି। ସକାଳ ୧୧ ଟାରେ ଜ୍ୟାକଲିନଙ୍କୁ ଇଡି (ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ) ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ହାଜର ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇଡି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଜ୍ୟାକଲିନ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିସ ସୁକେଶଙ୍କ ଠକେଇ ବିଷୟରେ ସବୁକିଛି ଜାଣିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ଜ୍ୟାକଲିନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯିବ।

ଏହି ଅର୍ଥ ହେରଫେର ମାମଲାରେ ସୁକେଶ ଏବଂ ଜ୍ୟାକଲିନ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିଜଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଇଡି ଏକ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରିସାରିଛି। ଜ୍ୟାକଲିନ ପୂର୍ବତନ ଫୋର୍ଟିସ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ପ୍ରମୋଟର ଶିବିନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆଦିତ୍ୟ ସିଂଙ୍କ ଠାରୁ ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହୋଇଥିଲେ। ଇଡି ଜ୍ୟାକଲିନଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ପଚରାଉଚରା କରିସାରିଛି। ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ଜ୍ୟାକଲିନ୍ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିସ୍ କହିଥିଲେ ଯେ ସୁକେଶ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ତାଙ୍କୁ ତିନୋଟି ଡିଜାଇନର୍ ବ୍ୟାଗ୍, ଜିମ୍ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଗୁଚି ଡ୍ରେସ୍, ମହଙ୍ଗା ଜୋତା, ସୁପର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ବ୍ରେସଲେଟ୍, ବଙ୍ଗଳା, ରୋଲକ୍ସ ଏବଂ ହୀରା କାନଫୁଲ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ ସୁକେଶ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜ୍ୟାକଲିନଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁ ହେବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କୁ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଅନେକ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏଥି ସହିତ, ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୩ରେ, ଜ୍ୟାକଲିନ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିସ ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ବାତିଲ କରିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପୃକ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି ଜ୍ୟାକଲିନ କହିଥିଲେ। ଜ୍ୟାକଲିନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମହାଦେବ ବେଟିଂ ଆପ୍ ମାମଲାରେ ଜ୍ୟାକଲିନଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।   

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.