ଭାଇରାଲ ଆଟାକ୍‌ର ଶିକାର ହେଲେ Alka Yagnik, ହରାଇଲେ ଶ୍ରବଣ ଶକ୍ତି

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 18, 2024 IST

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୮।୦୬: ୯୦ ଦଶକରେ ବଲିଉଡର ବହୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ତଥା ଆଇକନିକ୍ ସିଙ୍ଗର ଅଲକା ୟାଗନି । ଅନେକ ହିଟ୍‌ ଗୀତ ଦେଇଥିବା ଅଲକା ଏକ ବିରଳ ନ୍ୟୁରୋ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ସୂଚନା ସେୟାର କରିବାବେଳେ ଅଲକା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଶୁଣିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ଭାଇରାଲ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସେ ଏହି ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଦିନେ ବିମାନରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ସେ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଶୁଣିବାକୁ ଅସମର୍ଥ। ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାବେଳେ ଅଲକା ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ସାଥୀ କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ତଥା ଲାଉଡ୍‌ ସଙ୍ଗୀତରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ।


ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ଅଲକା ଲେଖିଛନ୍ତି, 'ମୋର ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକ, ବନ୍ଧୁ, ଫ୍ୟାନ ଫଲୋର୍ସ କିଛି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ବିମାନରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିଲି, ହଠାତ୍ ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ମୁଁ କିଛି ଶୁଣିପାରୁ ନାହିଁ ।  ଏହା ସାହସ କରିବା ପରେ, ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛୁମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କିଛି କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ଯେଉଁମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପଚାରୁଛନ୍ତି କି ମୁଁ କୁଆଡେ ହଜିଯାଇଛି ।  'ମୋର ଡାକ୍ତରମାନେ ଏକ ବିରଳ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ନାୟୁ ଶ୍ରବଣ କ୍ଷମତା ଚିହ୍ନଟ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଭାଇରାଲ୍ ଆକ୍ରମଣ ହେତୁ ଘଟିଛି। ଏହି ବଡ ସମସ୍ୟା ମୋତେ ଚକିତ କରିଛି । ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।  'ମୁଁ ମୋର ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ଯୁବ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ହେଡଫୋନ୍ ଏବଂ ଲାଉଡ୍‌ ମ୍ୟୁଜିକ ବିଷୟରେ ଚେତାବନୀ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଆପଣ ମାନେ ଏସବୁରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ତୁମର ସମସ୍ତ ପ୍ରେମ ଏବଂ ସମର୍ଥନ ସହିତ, ମୁଁ ଆଶା କରେ ମୋ ଜୀବନକୁ ଟ୍ରାକକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବି।

ଅଲକା କେବଳ ବଲିଉଡ ନୁହଁନ୍ତି ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ୨୫ ରୁ ଅଧିକ ଭାଷାରେ ୨୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଗୀତ ରେକର୍ଡ କରିଥିବା ଅଲକା ଦୁଇଥର ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଛନ୍ତି। ୨୦୨୨ ମସିହାରେ, ଗିନିଜ୍ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ଵର ସବୁଠାରୁ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ କଳାକାର ଭାବରେ ମାନ୍ୟତା ଦେଇଥିଲା ।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.