ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ମାରିଲେ ୧,୧୦୩ ତାଳି, ଗିନିଜ୍‌ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ପାଇଲେ ସ୍ଥାନ

6/08/2022 at 12:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୦୬।୦୮: ବିଶ୍ୱର ଦ୍ରୁତତମ ତାଳି ମାରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ଏଲି ବିଶପ୍‌ । ଏହି  ଆମେରିକୀୟ କମ୍ପୋଜର୍‌ ୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ତାଳି ମାରି ଗିନିଜ୍‌ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡସରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ।  ଆମେରିକାର ନାଶ୍‌ଭିଲ୍ଲେ ବାସିନ୍ଦା ଏଲି  ୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ୧,୧୦୩ ଥର ତାଳି ମାରି  ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଗିନିଜ୍‌ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ଔପଚାରିକ ଇନ୍‌ଷ୍ଟା  ଆକାଉଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କ ତାଳି ମାରିବାର ଏକ  ଭିଡିଓ ସେୟାର କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ  ତାଙ୍କ ଦ୍ରୁତତମ ତାଳିର ଝଲକ୍‌ ରହିଛି ।

୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଏଲି ୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ୧,୦୨୦ ଥର  ତାଳି ମାରି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୮ରେ ଫ୍ଲୋରିଡାର ସେଭେନ୍‌ ୱେଡ୍‌ ନାମକ  ଜଣେ ୯ ବର୍ଷୀୟ ବାଳକ ଏଲିଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭଙ୍ଗିଇଥିଲେ । ଏଲିଙ୍କ ତାଳି ମାରିବାର କୌଶଳକୁ  ଅଧ୍ୟୟନ କରି ସେଭେନ ୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ୧,୦୮୦ ଥର ତାଳି ମାରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଏଲି ୧  ମିନିଟ୍‌ରେ ୧,୧୦୩ ତାଳି ମାରି ପୁଣି ସେଭେନ୍‌ଙ୍କର ଓ ନିଜ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ । ଗିନିଜ୍‌ ଟିମ୍‌ ତାଙ୍କ ପ୍ରୟାସର ପୁନଃ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଶେଷରେ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି ।

   Related Posts