AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ଓଡିଶାରେ ଏବେ ଖୋଲିବନି ମଦ ଦୋକାନ

5/05/2020 at 11:48 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୫।୫: ଓଡିଶାରେ ଏବେ ଖୋଲିବ ନାହିଁ ମଦ ଦୋକାନ । ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ବାହାର ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ପରେ ସ୍ଥିତି ଯେଉଁଭଳି ଅସମ୍ଭାଳ ହୋଇଥିଲା ତା ଉପରେ ନଜର ନଜର ରଖାଯାଇଛି । ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ବ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନଜର ରହିଛି । ତେବେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ କି ନାହିଁ ଦିନେ ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ ତାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି ହେବ । ଏନେଇ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ କେବଳ ଗ୍ରୀନ୍ ଜୋନ୍‌ରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ନେଇ ଗତକାଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଗ୍ରୀନ୍ ଜୋନ୍ ଥିବା କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିଲା । ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲାଯିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦୋକାନ ଆଗରେ ଭିଡ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା । ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ନେଇ ବାରଣ କରିଥିଲା । ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ଗ୍ରୀନ୍ ଜୋନ୍‌ରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିଲା । ତେବେ ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ଆଗାମୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts