AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ବିଧାନସଭାରେ ଲାଗିଲା ବୀର ସାବରକରଙ୍କ ଫଟୋ: ବିରୋଧ କରି ଗୃହ ତ୍ୟାଗ କଲା କଂଗ୍ରେସ

19/12/2022 at 12:55 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ବୀର ସାବରକରଙ୍କ ଫଟୋ ଲାଗିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସର ତୀବ୍ର ବିରୋଧ। ଫଟୋ ଲାଗିବା ପରେ ସିଦ୍ଧରମେୟାଙ୍କ ସମେତ କେତେକ ନେତା କକ୍ଷ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ବିଧାନସବା ବାହାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ତଥା ବିଧାୟକ ଡିକେ ଶିବକୁମାର ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ଗୃହ ନ ଚାଲୁ ବୋଲି ଚାହୁଁଛି। କାରଣ ଆମେ ଗୃହରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତ୍ରୁଟି ବିଧାନସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବୁ। ଯାହାକୁ ସାମ୍ନା କରିବା ସେମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ହଜମ କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ ଏଥିପାଇଁ ସେ ସାବରକରଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାଇଛନ୍ତି ବୋଲି କଂଗ୍ରେ ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ବିଧାନସଭାରେ ସାବରକରଣଙ୍କ ଫଟୋକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଆପତ୍ତି ଜଣାଇଥିଲେ। ସାବରକରଙ୍କର ବିବାଦୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ରହିଛି। ତେଣୁ ତାଙ୍କ ବଦଳେ ଆମ୍ବେଦକର, କନକ ଦାସ, ସରଦାର ପଟେଲଙ୍କ ଭଳି ନେତାଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାଇବାକୁ ଚିଠିରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା।

The portrait of Savarkar and other revolutionaries unveiled at the Vidhan Soudha in Belagavi.

ରାଜ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ବେରୋଜଗାରୀ ଓ ଚାଷ ସମସ୍ୟା ବଳି ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଥାଇ ଫଟୋ ରାଜନୀତି ଚାଲିଛି। ବରଂ ଗୃହରେ ରାଷ୍ଟର ସୁଧାରକଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାଇବା କଥା। ସାବରକରଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କାହା ମତ ନନେଇ ଗୃହରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ବିରୋଧ ଚାଲିଛି ବୋଲି ସିଦ୍ଧରମେୟା କହିଛନ୍ତି। ଏପଟେ ସାବରକରଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାଇଲେ ଏତେ ଖରାପ ଲାଗୁଛି ତେବେ କଣ ଦାଉଜର ଫଟୋ ଲଗାଇବ କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ଜୋଶୀ   

   Related Posts