scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଗୋଆରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଗଁନ୍ଦିଆର ୧୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ନାବାଳିକା , ପତ୍ନୀହତ୍ୟା ଅପରାଧରେ ବାପା ଜେଲ ଯିବାପରେ କଟକର ବାବୁଲି ସ୍ବାଇଁ ଝିଅକୁ ଗୋଆ ନେଇଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ

13/01/2019 at 9:29 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ ୧୩|୧; ପତ୍ନୀ ହତ୍ୟାମାମଲାରେ ସ୍ବାମୀ ଜେଲରେ ଥିବାବଳେ ପରିବାରର ଗରିବୀ ଓ ଅସହାୟତାର ସୁଯୋଗରେ ଗୋଆ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା  ଢେଙ୍କାନାଳ ଗଁନ୍ଦିଆ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ୧୦ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଶେଷରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ପୁଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି । ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଗଁନ୍ଦିଆ ପୁଲିସର ଏକ ଟିମ ଗୋଆ ଯାଇ ଏହି ଶିଶୁକୁ ସେଠାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଢେଙ୍କାନାଳକୁ ଆଣିଛି । ଆଜି ଏହି ଶିଶୁକୁ ଗଁନ୍ଦିଆ ପୁଲିସ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ କମିଟି ପାଖରେ ହାଜର କରିଛି । ଫଳରେ ଏହି ଶିଶୁକୁ ସିଡବ୍ଲୁସି ପକ୍ଷରୁ ଢେଙ୍କାନାଳର ଏକ ଶିଶୁ ଗୃହରେ ରଖାଯାଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

ପୁଲିସର ତଦନ୍ତ ମୁତାବକ ମା’ର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବାପା ଜେଲରେ ଥିବା ବଳେ 4ଟି ଶିଶୁକୁ ଲାଳନପାଳନ କରିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବୃଦ୍ଧ ଜଜେବାପା ଓ ଜଜେମା’ଙ୍କ ପାଇଁ ବେଶ କଷ୍ଟଦାୟକ ଥିଲା । ଫଳରେ ବାପାର ସାଙ୍ଗ କହୁଥିବା ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଲଟିକିରି ଗ୍ରମର ବୁନୁ ମହାରଣା କହିବା ମୁତାବକ କଟକ ତଲେଙ୍ଗା ବଜାରର ବାବୁଲି ସ୍ବାଇଁ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଏହି ଶିଶୁକୁ ପାଳିବା ଆଳରେ ନେଇଥିଲେ । ତବେ ବାବୁଲି ସ୍ବାଇଁ ଗୋଆରେ ରହୁଥିବାବଳେ ତାକୁ ଗୋଆ ନେଇଯାଇଥିଲେ ।

ଫଳରେ ଶିଶୁର ଖୋଜ ଖବର ପାଇନଥିବାରୁ ବା଼ଧ୍ୟ ହୋଇ ଶିଶୁର ଜଜେବାପା ଢେଙ୍କାନାଳ ସିଡବ୍ଲୁସିର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି  ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତବେ ଏହି  ଶିଶୁକୁ ବିକ୍ରି କରିଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି  ହେଉଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି ତଦନ୍ତକାରୀ ଗଁନ୍ଦିଆ ପୁଲିସ ।  ଏହି ଶିଶୁଟିକୁ ଗୋଆର ଗୋଲଭା ଜିଲାଲ ଫାକ୍ଟଏଡ ଅଞ୍ଚଳର ମିଙ୍ଗଲ୍ ଲୁଇସ ଓ ଆଇତି ଲୁଇସ ନାମକ ଦମ୍ପତ୍ତି ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ପୁଲିସ । ସେଠାରେ ସେ ହୋଲି କ୍ରସ ନାମକ ଏକ ସ୍କୁଲରେ ତୃତୀୟଶ୍ରେଣୀରେ ପାଠ ପଢୁଥିଲା ବୋଲି ଗଁନ୍ଦିଆ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରକଶ କରିଛନ୍ତି । 

 

   Related Posts