scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୨୭ତାରିଖ ରାତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଭାରତ କରିଛି ଦ୍ବିତୀୟ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍, ବହୁ ବଂକର ଧ୍ବଂସ, ୧୫ପାକ୍ ଜବାନ ମୃତ !

30/09/2018 at 12:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦|୯: ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଦ୍ବିତୀୟ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ବହୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ବଂକର ଧ୍ବଂସ ହେବା ସହ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ପାକିସ୍ତାନ ଜବାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ କାମାଣ୍ଡୋମାନେ ମାରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଖବର ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏପରିକି ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମୁଜାଫରନଗରଠାରେ ଏକ ସଭାରେ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ । ଗତ ଗୁରୁବାର ଆର୍ଥାତ ୨୭ତାରିଖ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରଠୁ ପାକିସ୍ତାନ ପଟକୁ ୫ କିଲୋମିଟର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଗାଁ ଗୁଡିକୁ ଖାଲି କରିଦିଆଯାଇଛି । ସୀମାରେ ଅଧିକ ସେନା ମୁତୟନ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜଣେ ବିଏସଏଫ ହେଡ୍ କନେଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ହତ୍ୟା କରିବାଭଳି ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ବର୍ବର କାଣ୍ଡର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଯାଇ ଭାରତୀୟ ସେନା ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଛି ।
ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ଦ୍ବିତୀୟ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପାଇଁ ଜମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ଜମ୍ମୁ ଏବଂ ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥାନରେ ସୀମାକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା କେରି ଉପ-ସେକ୍ଟରକୁ ଭାରତୀୟ ସେନା ବାଛିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଭାରତୀୟ ସେନାବାହିନୀର ସ୍ପେଶାଲ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀର କମାଣ୍ଡୋମାନେ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଅପରେସନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଜବାନମାନେ ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସୁନ୍ଦରବନୀ ତହସିଲଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ମଲ୍ଲା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଦୁଇଟି ହେଲିକପ୍ଟର ମାଧ୍ୟମରେ ୨୭ ତାରିଖ ରାତିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏଠାରୁ ଜବାନମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବେଶ କରି ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ କରି ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଫେରିଥିଲେ ।
ଭାରତର ଏହି ଅଘୋଷିତ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାଙ୍କ ନିଦ ହଜେଇ ଦେଇଛି । ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଡ ଧରଣର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆଶଙ୍କାରେ ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ସଜାଗ ହୋଇଛି ।
ସରକାରୀ ଭାବେ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇନାହିଁ । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ବରତାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନିଆଯାଇସାରିଛି ବୋଲି ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟରୁ ଏହାର ସତ୍ୟତା ଜଣାପଡୁଛି ।

   Related Posts