oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ଜେଲରେ ପୁଣି ଜଣେ କଏଦୀର ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ IDCO ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଏକାସାଙ୍ଗେ ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଏକତା କପୁରଙ୍କ ବଢିଲା ଅଡୁଆ, ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କଲେ ବିହାର କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା, ୧୪ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଅସଂରକ୍ଷିତ ଶିକ୍ଷକ ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଅନୁସୂଚୀତ ଜନଜାତି : ରାଜସ୍ଥାନରେ ହିଂସା, ଜଣେ ମୃତ, କେନ୍ଦ୍ରକୁ ରାପିଡ୍ ଆକ୍ସନ ଫୋର୍ସ ମାଗିଲା ରାଜ୍ୟ

27/09/2020 at 10:56 PM

ଜୟପୁର, ୨୭|୦୯:   ରାଜସ୍ଥାନରେ ଶିକ୍ଷକ ଭର୍ତ୍ତିକୁ ନେଇ ହିଂସା ଚରମ ସୀମାରେ ପହଁଚିଛି। ଅସଂରକ୍ଷିତ ପଦକୁ ଏସଟି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ରଖିବା ଦାବିରେ ଲଗାତର ୪ ଦିନ ଧରି ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀମାନେ ଉଦୟପୁରର ଖେରବାଡାରେ ଥିବା କିଛି ପାହାଡକୁ କବଜା କରି ନେଇଛନ୍ତି । ସେଠାରୁ ସେମାନେ ସମସ୍ତ ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖୁଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆଦିବାସୀ ଜନ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଖେରବାଡାରେ ହୋଇଥିବା ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସକୁ ଗୁଳିଚାଳନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଏହାମଧ୍ୟରେ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ରାପିଡ୍ ଆକ୍ସନ ଫୋର୍ସ ମାଗିଛନ୍ତି ।

ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ସେହି ସମୟରେ ହିଂସା ଉପୁଜିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଶିକ୍ଷକ ଭର୍ତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା-୨୦୧୮ର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଉଦୟପୁର-ଅହମ୍ମଦାବାଦ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଥରମାଡ କରିଥିଲେ ।ଏହାସହ ସରକାରୀ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଦେଇଥିଲେ । ସେମାନେ ସାଧାରଣ ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଥିବା ୧୧୬୭ ପଦ ଏସଟି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ । ହିଂସା ଶୁକ୍ରବାର ଓ ଶନିବାର ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଥିଲା ।

ସରକାର ହିଂସା ରୋକିବା ପାଇଁ ତିନିଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ଦାବିକୁ ପୂରଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ୩ହଜାର ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ୩୪ଜଣହଙ୍କୁ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts