AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ:୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଚଢାଉ, ଦେଢ଼ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା: ନବଦାସ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳର ହେବ ନାର୍କୋ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର: ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦୌଡିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ୍ ଶାହା, ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମୁଛି ଶୀତ, ବଢୁଛି ତାତି: ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ପାରଦ ଉପରମୁହାଁ
  • ||

ଆଜି ‘କୌନ୍‌ ବନେଗା କରୋଡ଼ପତି’ରେ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

12/10/2018 at 12:19 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୨|୧୦:  ନଭେମ୍ବର ୨୭ରେ  ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ହକି ବିଶ୍ବକପ୍‌ ।  ଓଡିଶାର ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆୟୋଜିତ ହକି ବିଶ୍ବକପ୍‌କୁ ନେଇ ଏବେ ହକି ପ୍ରେମୀଙ୍କ ଭିତରେ ଅନେକ ଉତ୍କଣ୍ଠା ଦେଖାଦେଇଛି। ଏହି ଭିତରେ ଏହାର ପ୍ରମୋସନ ବି ଖୁବ୍‌ ଜୋର୍‌ସୋର୍‌ରେ ଚାଲିଛି । ତେବେ ସୋନି ଟେଲିଭିଜନ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘କୌନ୍‌ ବନେଗା କରୋଡ଼ପତି’ରେ ଆଜି  ହଟ୍‌ସିଟ୍‌ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ହକିଟିମ୍‌ର ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ । ସୋ’ର ହୋଷ୍ଟ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ।

କେବିସିର ହଟ୍‌ ସିଟ୍‌ରେ ଦମ୍‌ ଦେଖାଇବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ହକି ଟିମ୍‌ । ବିଶ୍ବକପ୍‌ ହକିରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ଓ୍ବିସ୍‌ ଜଣାଇବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଚିୟର ଅପ୍‌ କରିବେ ସଚିନ୍‌ । ଆଜି ସୋନି ଟେଲିଭିଜନ୍‌ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ମୋଷ୍ଟ ପପୁଲାର୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍‌ ‘କୌନ୍‌ ବନେଗା କରୋଡ଼ପତି’ର ହଟ୍‌ ସିଟ୍‌ରେ ଆଜି ନଜର ଆସିବେ ଇଣ୍ଟିଆନ୍‌ ହକି ଟିମ୍‌ର ଷ୍ଟାର  ପ୍ଲେୟାର୍‌ । ସୋ’ର ହୋଷ୍ଟ୍‌ ଅମିତାଭ୍‌ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ଚାଲିବ ସଓ୍ବାଲ ଜବାବ୍‌ର ରାଉଣ୍ଡ । ଆଜି ପ୍ରସାରିତ ହେବାକୁ ଥିବା କେବିସିର ଏହି  କର୍ମବୀର ସ୍ପେଶାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଓଡ଼ିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ  ।  ଏଥର ଓ୍ବାର୍ଲଡ୍‌ କପ୍‌ ହକିରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଇତିହାସ ରଚିବ କି ?  ଅମିତାଭଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ନବୀନ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ବରକୁ ସ୍ବାଗତ କରୁଛୁ । ସେମାନଙ୍କ ସଫଳତା କାମନା କରୁଛୁ ।

ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ଓଡ଼ିଶାରେ ହକି ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ଆୟୋଜନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ହକି ସହ ଓଡ଼ିଶାର ପରିଚୟକୁ ଯୋଡ଼ିଛନ୍ତି ନବୀନ । କହିଛନ୍ତି,  ଓଡ଼ିଶାରେ ହକି ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳ । ବିଶେଷ କରି ଆମର ଆଦିବାସୀ ଅଂଚଳରେ ଏହା ଖୁବ୍‌ ଲୋକପ୍ରିୟ ।  ଏଠି ଛୁଆମାନେ ଯେତେବେଳେ ଚାଲିବା ଶିଖନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଥମେ ହକି ଖେଳିଥାନ୍ତି । ମୁଁ ମଧ୍ୟ ହକି ଷ୍ଟିକ୍‌ ଧରି ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି । ଖାଲି ନବୀନ କାହିଁକି ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ୍‌ ତେନ୍ଦୁଲକର ମଧ୍ୟ କେବିସିର ଏହି ମଞ୍ଚରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ହକି ଟିମ୍‌କୁ ନିଜର ଭଏସ୍‌ ମେସେଜ୍‌ ଦ୍ବାରା ଚିୟର ଅପ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts