AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ: ଗୋଛାପଡା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଂଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ମୋର୍ଗନ ଷ୍ଟେନଲୀର ଭବିଷ୍ୟତବାଣୀ, ୨୦୨୩ ଡିସେମ୍ୱର ସୁଦ୍ଧା ସେନସେକ୍ସ ଛୁଇଁବ ୮୦,୦୦୦ ଅଙ୍କ

28/11/2022 at 9:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ସେୟାର ବଜାରକୁ ପୁଣିଥରେ ଉତ୍ସାହ ଫେରିଛି । ସେନସେକ୍ସ ଏବଂ ନିଫ୍ଟି ନୂଆ ରେକର୍ଡ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ନିବେଶକ ବେଶ ଲାଭ ପାଇଛନ୍ତି । ୨୦୨୦, ୨୦୨୧, ୨୦୨୨ ପରେ ୨୦୨୩ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ସେୟାର ବଜାରରେ ଭଲ ନିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ । ବିଏସଇ ସେନସେକ୍ସ ୨୦୨୩ ଡିସେମ୍ୱର ମାସରେ ୮୦,୦୦୦ ସ୍ତର ଛୁଇଁପାରେ । ବିଦେଶୀ ବ୍ରୋକରେଜ ହାଉସ ମୋର୍ଗନ ଷ୍ଟେନଲୀ ଏହି ଭବିଷ୍ୟତବାଣୀ କରିଛି ।

ମୋର୍ଗନ ଷ୍ଟେନଲୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଭାରତକୁ ଗ୍ଲୋବାଲ ବଣ୍ଡ ସୂଚକାଙ୍କରେ ସାମିଲ କରାଯାଏ ତେବେ ଆସନ୍ତା ୧୨ ମାସରେ ଦେଶରେ ୨୦ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ନିବେଶ ହୋଇପାରେ । ମାର୍ଗନ ଷ୍ଟେନଲୀ ୨୦୨୨ରେ ଭାରତର ଏହି ସୂଚକାଙ୍କରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଆଶା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏଥିରେ ଆହୁରି ବିଳମ୍ୱ ଘଟିପାରେ । ବଣ୍ଡ ସେଟଲମେଣ୍ଟର ନିୟମ ଏବଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଜଟିଳତା ପରି ପ୍ରସଙ୍ଗର ସମାଧାନ ପ୍ରଥମେ ଜରୁରୀ ।

ମୋର୍ଗନ ଷ୍ଟେନଲୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ତେଲ ଏବଂ ସାରର ମୂଲ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ଘଟିଲେ ଏବଂ ୨୦୨୨-୨୫ ସୁଦ୍ଧା ବାର୍ଷିକ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ହାରରେ ଅର୍ନିଂ ଗ୍ରୋଥ ଯଦି ହୁଏ ତେବେ ସେନସେକ୍ସ ୮୦,୦୦୦ ଅଙ୍କ ଛୁଇଁପାରେ । ମାର୍ଗନ ଷ୍ଟେନଲୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଯଦି ରୁଷ-ୟୁକ୍ରେନର ପ୍ରଭାବ ୨୦୨୩ ମସିହାରେ ନପଡେ ତେବେ ଏବଂ ଆମେରିକା ମନ୍ଦାବସ୍ଥାର ସାମନା କରେ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନୀତିଗତ ସମର୍ଥନ ମିଳି ତେବେ ସେନସେକ୍ସର ବେସ କେସ ଟାର୍ଗେଟ ୬୮,୫୦୦ ରହିବ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ବିପରୀତରେ ଯଦି ଯାଏ ତେବେ ସେନସେକ୍ସ ୫୨,୦୦୦ ଯାଏ ଖସିପାରେ। କନ୍ତୁ ଏହାର ସମ୍ଭାବନା ମାତ୍ର 20 ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।  

   Related Posts