scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କଳାହାଣ୍ଡିରେ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧିଦେଲେ ଚାଷୀ

24/09/2018 at 6:28 PM

ଭବାନୀପାଟଣା ୨୪|୯: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ୟୁରିଆ ସାରର କୃତ୍ରିମ ଅଭାବକୁ ନେଇ ନେଇ ନର୍ଲା କୃଷି ଅଧିକାରୀ ହୀନସ୍ତା । ୟୁରିଆ ସାର କଳାବଜାରୀ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ଚାଷୀ  କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ରେ ବାନ୍ଧି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌କୁ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ସାର ଗୋଦାମରେ ଚଢାଉ କରିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ।…

ଜନ ଅସନ୍ତୋଷର ପରିଣତି । ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଛନ୍ତି କଲାହାଣ୍ଡି ନର୍ଲା ବ୍ଲକର କୃଷି ଅଧିକାରୀ ତ୍ରିନାଥ ବାଗ । ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନୀରବତା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦଶା ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଛି । ଜିଲ୍ଲାରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ୟୁରିଆ ସାରର ଘୋର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି । ହେଲେ କଳାବଜାରରେ ୟୁରିଆ ସାର ଚଢାଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଏନେଇ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଲୋକେ ବାରମ୍ବାର ଆଭିଯୋଗ ସତ୍ବେ କୌଣସି ସମାଧାନହେଉନାହିଁ । ତେବେ ରୁପ୍ରା ରୋଡ ସ୍ଥିତ ଏକ ରାଇସ ମିଲ୍‌ରୁ, ଉତ୍କଳ ଷ୍ଟୋରର ୩ଶହ ବସ୍ତା ୟୁରିଆ ସାର ବୋଝେଇ ଏକ ଟ୍ରକକୁ ଚାଷୀ ଠାବ କରିଥିଲେ । ଏହାକୁ ଜବତ ପାଇଁ ଲୋକେ ସ୍ଥାନୀୟ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ହେଲେ ଏହା ତାଙ୍କ  ଅଧିକାର ଭୁକ୍ତ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିବାରୁ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି  ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ।

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଭବାନୀପାଟଣା ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ମିର୍ଦ୍ଦା ଟପ୍ପୋ ପହଞ୍ଚି କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ପରେ ସାର ଡିଲର ରିତେଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି କେସିଙ୍ଗା କୋଣାର୍କ ସୁତାକଳ ପରିସରରେ ଥିବା ଗୋଦାମରେ ବିଭିନ୍ନ କଂପାନୀ ର ଗଛିତ ୧୫ହଜାର ମେଟ୍ରିକ ଟନ ୟୁରିଆ ସାର ଚଢାଉ ବେଳେ ଠାବ କରାଯାଇଛି । ଏତେ ପରିମାଣର ୟୁରିଆ ସାର କାହିଁକି ଏଠାରେ ଗଚ୍ଛିତ ରଖାଯାଇଛି ତାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ।

କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବନ୍ଧା ଯିବା ଘଟଣାରେ ନର୍ଲା ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । କଳାହାଣ୍ଡିରେ ୟୁରିଆ ସାର ଅଭାବ ଓ ଚଢା ଦରରେ ବିକ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ ବାରମ୍ବାର ହୋଇ ଆସୁଛି । ହେଲେ ନା ପ୍ରଶାସନ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛି ନା ରାଜନେତା । ଯାହାର ପ୍ରତିଫଳନ ଆଜି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

   Related Posts