scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦୋଷୀକୁ ତାର ଔକାତ ଦେଖାଇଲା ପୋଲିସ, କଏଦୀକୁ ଧରିବାକୁ ପୋଲିସ ଲଗାଇଲା ଉଚିତ୍ ଦାମ୍

13/02/2024 at 2:43 PM

ରାଜସ୍ଥାନ ୧୩/୦୨: ରାଜସ୍ଥାନ ପୋଲିସର ଅଜବ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା । ଏହି ଆଦେଶ ପଛରେ ପୋଲିସର ରହିଛି ଅଲଗା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ । ପୋଲିସର ଯୁକ୍ତି ହେଉଛି ଅପରାଧୀମାନେ ନିଜକୁ ଡନ୍ ବୋଲି ନ ଭାବନ୍ତୁ । କହିବାକୁ ଗଲେ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବା ଓ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ୫୦୦ରୁ ୧୦୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଥାଏ ।

କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଦାପି ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ନାହିଁ । ଯେତେବେଳେ କି ଅନେକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ଅପରାଧୀମାନେ ନିଜ ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରିଥାନ୍ତି । ରାଜସ୍ଥାନ ରେ ନଜର ଆସିଛି ଅଜବ ଘଟଣା ।

ଏଠାରେ ଜଣେ ଫେରାର୍ କଏଦୀକୁ ଧରିବାକୁ ୫୦ ଟଙ୍କା ଅର୍ଥରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛି ଝୁନ୍‌ଝୁନୁ ଓ୍ୱାଲା ପୋଲିସ । ଯାହାକି ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବେଶ୍ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି । ତେବେ ୫୦ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିବା ପଛରେ ପୋଲିସ୍‌ର ରହିଛି ଅଲଗା ଇରାଦା । ଏନେଇ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି ଏସ୍‌ପି ଦେବେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ବିଷ୍ଣୁ । ତାଙ୍କ କହିବା କଥା ଅପରାଧୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିବା ରାଶି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ସ୍ଥିତିକୁ ଜାହିର କରେ ।

ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଔକାତ ଦେଖାଇବା ଏହି ପୁରସ୍କାର ରାଶିର ପ୍ରକୃତ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ । ଏସ୍‌ପି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅପରାଧୀମାନେ ନିଜକୁ ଡନ୍ ବୋଲି ନ ଭାବନ୍ତୁ । ଏସପି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ବିଷ୍ଣୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁରସ୍କାର ହେତୁ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବା କାମ କେହି କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ସୂଚନା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ।

କିନ୍ତୁ ଏହିପରି ନାମର ସାହାଯ୍ୟରେ ଦୋଷୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି । ତେଣୁ ପୋଲିସ୍ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଉପାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ସିଙ୍ଗାନା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଜଣେ ଅପରାଧୀ ଯୋଗେଶଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଏସପି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ବିଷ୍ଣୁ ୫୦ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଆଉ ଏହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଏହି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରାଯାଉଛି । କିଛି ଉପଭୋକ୍ତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ରାଜସ୍ଥାନରେ ସ୍କାଉଣ୍ଡ୍ରେଲଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ୫୦ ଟଙ୍କା । ଅପରାଧ ମୁକ୍ତ ସମାଜର ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଅପରାଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଏମିତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

you can also read….

   Related Posts