ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ସେନା ଗୁଳିରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା, ଟାର୍ଗେଟରେ ଥିଲା ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରା

14/06/2022 at 8:11 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୦୬: ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରେ ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରାକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ତିନି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିପାତ କରିଛି ସେନା । ଶ୍ରୀନଗରର ବୋମିନାରେ ଏକ ଏକାଉଣ୍ଟରରେ ତିନି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୃତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଜଣ ଲଶ୍କର-ଏ-ତୋଏବାର ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି କରୋନା ସଙ୍କଟ ପାଇଁ ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରା ବନ୍ଦ ଥିଲା । ଏବେ ଜୁନ୩ରୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଯାତ୍ରା ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନଜର ରହିଛି । ଭାରତୀୟ ସେନା ଓ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି, ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିପାତ କରିବାକୁ ଆଲର୍ଟ ରହିଛି ।

ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଆଇଜିପି ବିଜୟ କୁମାରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ବଡ ସଫଳତା ମିଳିଛି । ୩ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଟଳିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରାରେ ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ କରିଥାନ୍ତେ । କିନ୍ତୁ ତାପୂର୍ବରୁ ସେନା ନିପାତ କରିଛି । ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କଠାରୁ ଦୁଇ ଏକ୪୭ ରାଇଫଲ, ୧୦ ମାଗାଜିନ୍ ଓ ଗୁଳି ଜବତ ହୋଇଛି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅବ୍ଦୁଲା ଗୁଜରୀ । ତା ଘର ପାକିସ୍ତାନର ଫୈସଲାବାଦରେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।    

   Related Posts