scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟିଂ ସିରିଜ୍, ଆଜି ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ : ରୋହିତଙ୍କ କ୍ୟାପଟେନ୍ସି ଓ କୋଚ୍ ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କ ଦିଗଦର୍ଶନରେ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ମେନ୍ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ

17/11/2021 at 8:00 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୭।୧୧: ବୁଧବାରଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟି- ଟ୍ବେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ । ୨ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି- ଟ୍ବେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବ । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ରାଜସ୍ଥାନ ଜୟପୁରରେ ଖେଳାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ୨ ଦଳ ଜୋରଦାର ପ୍ରାକ୍ଟିସ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ।

ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ନୂଆ କୋଚ୍ ଭାବେ ରାହୁଲ ଡ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କର ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ସିରିଜ୍ । ତେଣୁ ଦଳ ବିଜୟରୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି। ତେବେ ଏହି ସିରିଜ୍ ରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ୍। ସେ ନିଜ ଆଡ଼ୁ ଟି- ଟ୍ବେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ରୁ ଓହରି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଉପରେ ଫୋକସ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ  ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟିମ୍ ସାଉଦି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। କାୟଲ ଜେମିସନ, ଡାରେଲ ମିଚେଲ, ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସ ଓ ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର ଉଭୟ ଟି- ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଓ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ରହିବେ। ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଲକି ଫର୍ଗୁସନ ମଧ୍ୟ ଆହତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକୁଳି ଟି- ଟ୍ବେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ ।

ସେହିପରି ଜୟପୁର ପରେ ୧୯ ତାରିଖରେ ରାଞ୍ଚିରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଓ ୨୧ ତାରିଖରେ କୋଲକାତାରେ ତୃତୀୟ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ଏହାପରେ ୨୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଓ ଡିସେମ୍ବର ୩ ତାରିଖରେ ୨ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଯିବ ।

   Related Posts