scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦୁଇଟି ଗୁଳି ଖାଇ ପୋଲିସ କବଜାରେ ହାର୍ଡକୋର କ୍ରିମିନାଲ ବାବଲୁ ମହାନନ୍ଦ, ଖସିଗଲା ଆଉ ଜଣେ

27/01/2019 at 5:03 PM

ଟିଟଲାଗଡ ୨୭|୧: ବଲାଙ୍ଗିର ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା । ଧରାପଡ଼ିଲା ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବାବଲୁ ମହାନନ୍ଦ । ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ଆହତ ହୋଇ ବୁର୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି ସେ । ସେପଟେ ଏହି ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ପୋଲିସକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି । ତେବେ କେମିତି ଜାଲ ବିଛାଇଲା ପୋଲିସ ଆଉ କେମିତି ଧରା ହେଲା ବାବଲୁ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ବଲାଙ୍ଗିର ପୋଲିସ ଜାଲରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ବାବଲୁ ମହାନନ୍ଦ । ମାରପିଟ, ଟେଣ୍ଡର ଫିକ୍ସିଂ, ଲୁଟପାଟ, ଡକାୟତି, କଥା କଥାକେ ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ପୋଲିସକୁ ଖୋଲା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଉଥିଲା ବାବଲୁ । ତେବେ ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ଆହତ ଏହି ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ଏବେ ବୁର୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି । ତାର ଆଣ୍ଠୁ ଓ ପାଦରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି । ସେପଟେ ବାବଲୁ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେଇ ଫେରାର ମାରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ଥାନରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରହିଛି କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ବାବଲୁ ନାଁରେ । ବାବଲୁ ନାଁରେ ସଇଁନ୍ତଳା ଭାଟି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାରି ଲୁଟ, ଟିଟିଲାଗଡ ୟୁଜିବି ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୁଟ୍, ତୁଷୁରା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଟଙ୍କା ଯାଉଥିବା ଭ୍ୟାନରୁ ଲୁଟ ଆଦି ଅନେକ ଘଟଣାର ଲିଙ୍କ୍ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ ।

ଗତକାଲି ସଂଧ୍ୟା ସମୟରେ ପୋଲିସର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କାର୍ଡ ସଇଁନ୍ତଳା-ଟିଟିଲାଗଡ ରାସ୍ତାର ଗୋଲଭାଡି ଛକରେ ବାବଲୁକୁ କାବୁ କରିବା ପାଇଁ ଜାଲ ବିଛାଇ ଛକି ରହିଥିଲା । ହିରୋହୋଣ୍ଡା ସ୍ପେଲଣ୍ଡର ଗାଡିରେ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ସହ ବାବଲୁ ଟିଟିଲାଗଡ ପଟୁ ଆସୁଥିଲା । ପୋଲିସକୁ ଦେଖି ସଇଁନ୍ତଳା ଗୋଳାବାରୁଦ କାରଖାନାକୁ ଅଣ୍ଡର ବ୍ରିଜ ଦେଇ ଖସିଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବା ସହ ଗାଡିରୁ ତଳେ ପଡିଯାଇଥିଲା ଏହି ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ କ୍ରିମିନାଲ । ଏପରିକି ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଏକ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି ବି ଫୁଟାଇଥିଲା । ସେପଟେ ପୋଲିସର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କାର୍ଡ ବି ବାବଲୁ ଉପରକୁ ୨ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା ।

ପୋଲିସର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କାର୍ଡ ବାବଲୁର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସହଯୋଗୀକୁ ଖୋଜିବା ସହ ବହୁ ବଡ ବଡ ଅପରାଧର ଲିଂକ ଖୋଜୁଛି ।

   Related Posts