suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

କାଦୁଅ ଫିଙ୍ଗା ସରୁନି- ଗଞ୍ଜାମ ବସ ଟ୍ରାଜେଡି ଘଟଣାରେ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିଛି

13/02/2020 at 5:46 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୩।୦୨ – ଗଞ୍ଜାମ ବସ ଟ୍ରାଜେଡି ଘଟଣାରେ କାଦୁଅ ଫିଙ୍ଗା ସରୁନି । ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯିବା ଘଟଣାରେ କିଏ ଦାୟୀ ତାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଦୋଷ ଲଦା ଲଦି ।

ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ଝାଡିଝୁଡି ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ପରିବହନ ବିଭାଗ କିନ୍ତୁ ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିଛି । ସେପଟେ ଆରଡି ବିଭାଗ କୁ ଦୋଷ ଦେଇ ଖସିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଶକ୍ତି ବିଭାଗକୁ କଡା ଚିଠି ଲେଖି ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ କହିଛି ମନଇଛା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ପକାଇବାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି ।

 ଗଞ୍ଜାମ ତୁଳୁରେ ବସ ଟ୍ରାଜେଡି ପାଇଁ ଶକ୍ତି ବିଭାଗକୁ ଘେରିଛନ୍ତି ପରିବହନ ବିଭାଗ ଏବଂ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ । ବସ ଟ୍ରାଜେଡି ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ମୁଣ୍ଡରୁ ଦୋଷ ଖସାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ।

ତେବେ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ ପରେ ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ଆଡକୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି ଖୋଦ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ । କହିଛନ୍ତି  ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ଦେଖିଲେ ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ହିଁ ଦାୟୀ ବୋଲି ଜଣା ପଡୁଛି । ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଧ୍ୟାନ ପରେ ଜଣା ପଡିବ ପ୍ରକୃତ ଦୋଷୀ କିଏ ।

ସେହପରି ବସ ଟ୍ରାଜେଡି ଘଟଣାରେ ପ୍ରଥମରୁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗକୁ ପରୋକ୍ଷରେ ଦାୟୀ କରିଥିଲା ଶକ୍ତି ବିଭାଗ । ଆଉ ଏ ହେଉଛି ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ପାଲଟା ଯୁକ୍ତି ।

ଶକ୍ତି ସଚିବକୁ କଡା ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ସର୍ଵୋଚ୍ଚ ଯନ୍ତ୍ରୀ । ଏଣିକି ବିନା ଅନୁମତିରେ ଗାଁ ରାସ୍ତାରେ ବିଜୁଳି ଖୁଣ୍ଟ ପକାଇ ପାରିବନି ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗ । କାମ ଆଳରେ ମନ ଇଛା ରାସ୍ତା ଉପରେ କି ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଖୁଣ୍ଟ ପକାଯିବାକୁ ଵରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି ।

ବିଦ୍ୟୁତ ସରଞ୍ଜାମ ପକାଇବା ଆଗରୁ ସଂପୃକ୍ତ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ଡିଭିଜନର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଅନୁମତି ନେଵାକୁ ପଡିବ  ବୋଲି ବିଭାଗ ତାଗିଦ କରି ଲେଖିଛି ।

ଫେବୃୟାରୀ ୯ ତାରିଖରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା , ଯେଉଁଥିରେ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ହାନି ହୋଇଥିଲା । ତିନି ବିଭାଗର ବୈଠକ ପରେ ୪ ଜଣ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି ସରକାର । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ବିଭାଗ ବିଭାଗ ଭିତରେ ଦୋଷ ଲଦା ଲଦି ଭିତରେ ରାଜ୍ୟର ଯେଉଁସବୁ ସ୍ଥାନରେ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଓହଳି ରହିଛି ସେସବୁର ମରାମତିକୁ ଭୁଲିଯାଉନାହାନ୍ତି ତ?

   Related Posts