scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରଖ୍ୟାତ ବଙ୍ଗଳା ଅଭିନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତାପସ ପାଲଙ୍କ ପରଲୋକ

18/02/2020 at 8:30 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୮।୨: ବଙ୍ଗଳା ଫିଲ୍ମ ଅଭିନେତା ତଥା ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତାପସ ପାଲଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଛି । ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୬ଟାରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୬୧ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା । ବହୁ ଦିନ ଧରି ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଝିଅ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋହନି ପାଲ ଆମେରିକା ଯାଉଥିବାରୁ ତାପସ ପାଲ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ । ହଠାତ୍ ତାଙ୍କ ଦେହ ଅଧିକ ଖରାପ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବାନ୍ଦ୍ରା ସ୍ଥିତ ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ।  

ତାପସ ପାଲ ୮୦ ଦଶକର ବଙ୍ଗଳା ଫିଲ୍ମ ‘ଦାଦର କିର୍ତ୍ତି’ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଭିନୟ ଜଗତରେ ପାଦ ରଖିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ‘ଗୁରୁ ଦକ୍ଷିଣା’, ‘ପର୍ବତ ପ୍ରିୟା’, ‘ଅମର ବନ୍ଧନ’, ‘ସାହେବ’ ଭଳି ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ବହୁ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ ସୁପରହିଟ୍ ଥିଲା ।

୧୯୮୪ରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାଧୁରୀ ଦିକ୍ଷୀତଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ ଫିଲ୍ମ ‘ଅବୋଧ’ରେ ମଧ୍ୟ ତାପସ ପାଲ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ମାଧୁରୀଙ୍କ ଭଳି ‘ଅବୋଧ’ ତାପସଙ୍କର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ହିନ୍ଦି ଫିଲ୍ମ ଥିଲା ।

ତାପସ ପାଲ୍ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଥିଲେ । ସେ ୨୦୧୪ ସାଧରଣ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଏକ ପ୍ରଚାର ରାଲିରେ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲେ ।

ରୋଜ୍ ଭ୍ୟାଲି ଚିଟଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନୀତିରେ ତାପସ ପାଲଙ୍କୁ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ସିବିଆଇ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

   Related Posts