AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଟଣୀ କନ୍ତିଆରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ଆଇଆଇଟିର ଆକଳନ: ମେ’ ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଶିଖର ଛୁଇଁବ କରୋନା

4/05/2020 at 8:32 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୪/୫: ମେ’ ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଶିଖର ଛୁଇଁବ କରୋନା । ଏହି ସମୟ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୩ ହେବ । ଏଭଳି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ଆଇଆଇଟି ଦିଲ୍ଳୀ । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଡାଟା ଆଧାରରେ କରୋନା ଡ୍ୟାସ୍ ବୋର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଆଇଆଇଟି ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ଦେଇଛି । ତେବେ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେଲା ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଳା ସବୁଠୁ ହଟ୍ ସ୍ପଟ୍ ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି । ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଳାରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟ ମେ’ ୨୪ ବେଳକୁ ୩୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଯାଜପୁର ପଛକୁ ରହିବ ବାଲେଶ୍ବର। ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାରେ ମେ ୨୪ ବେଳକୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୬ ଛୁଇଁବ । ତେବେ ପ୍ରଥମେ ହଟ୍ ସ୍ପଟ୍ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଳା ତୃତୀୟରେ ରହିବ । ଏଠାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଆଉ ନବଢି ୪୮ରେ ସୀମିତ ରହିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ତେବେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଳାରେ ମେ ୨୪ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ ।

ମେ ପହିଲା ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ୧୨୧ ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଥିଲା ଆଇଆଇଟି ଦିଲ୍ଲୀ । ହେଲେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ପହଞ୍ଚିଥିଲା ୧୫୪ରେ । ତା ପୂର୍ବରୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୬ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୦ ଆକଳନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ୬୦ ଛୁଇଁଥିଲା । ଆନ୍ତଃଜିଲ୍ଲା ଯାତାୟତ ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗୁ ନହେଲେ ସଂଖ୍ୟା ୧୧ ଶହ ଡେଇଁବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛି ଦିଲ୍ଲୀ ଆଇଆଇଟି । ତେବେ ମେ ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୩ରେ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଯେଉଁ ଆକଳନ ହୋଇଛି ତାଠୁ ଅଧିକ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

   Related Posts