AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଟଣୀ କନ୍ତିଆରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସବୁ ଟ୍ୟାକ୍ସି, ହ୍ୟାକ୍ସର ଯୋଗୁଁ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମରେ ଫସି ରହିଲା ସହର

4/09/2022 at 8:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୋବାଇଲ ଆପରେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ବୁକ୍ କରିବା ଆଜିର ସମୟରେ ସହଜ ହୋଇଛି । ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଟ୍ୟାକ୍ସି ବୁକ କରି ଡାକିପାରିବେ । ତେବେ, ଏହିପରି ଏକ ଆପକୁ ହ୍ୟାକ କରି ବଡ଼ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ୍‌ର ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ରୁଷର ରଜଧାନୀ ମସ୍କୋରେ ଘଟିଛି ଏପରି ଘଟଣା । ରୁଷର ରାଇଡ୍ ବୁକିଂ ଆପ ୟାନଡେକ୍ସ ଟ୍ୟାକ୍ସିକୁ ହ୍ୟାକ କରି ପରିବା ପରେ ହ୍ୟାକର ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନକୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡକାଇଥିଲେ । ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୧ରେ କୁତୁଜୋବକ୍ସିରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

ୟାନଡେକ୍ସ ଟ୍ୟାକ୍ସି ରୁଷର ସମ୍ୱାଦ ସରବରାହ ସଂସ୍ଥା ଟାସକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଛି, ‘ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୧ରେ ୟାନଡେକ୍ସ ଟ୍ୟାକ୍ସିର ସେବାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ହ୍ୟାକର ଫିଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ଡର୍ଜନ ଡର୍ଜନ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ବ୍ଲକ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ । କମ୍ପାନି କହିଛି, ପ୍ରାୟ ୪୦ ମିନିଟ୍ ଯାଏଁ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ୍ ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । କମ୍ପାନି ଦାବି କରିଛି ଯେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏପରି ହ୍ୟାକିଂ କରି ରୋକିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି’।

ଏହି ସାଇବର ଆଟାକ୍ ପଛରେ କିଏ ରହିଛି ତାହ ଉପରେ ୟାନଡେକ୍ସ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ତେବେ ଏନାନିମସ ନାମକ ଏକ ହ୍ୟାକର ଗ୍ରୁପ ଏହି ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ ପାଇଁ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏହି ଗ୍ରୁପ ୟୁକ୍ରେନ ସେନାର ଆଇଟି ଟିମ ସହ ମିଶି କାମ କରୁଛି। ରୁଷର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ୟୁକ୍ରେନର ଉପ-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମିଖାଇଲୋ ଫେଡୋରୋଭଙ୍କ ସହାୟତାରେ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ହ୍ୟାକିଂ ଗ୍ରୁପ ରୁଷ ବିରୋଧରେ ସାଇବର ଯୁଦ୍ଧର ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲା।  

   Related Posts