oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା, ୧୪ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ସିଲ୍ ହେବ ରାଜଧାନୀରେ ୨୯ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ

7/12/2019 at 5:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୭।୧୨  ରାଜଧାନୀରେ ୨୯ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପକୁ ବିଏମସିର ନୋଟିସ୍ । ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏବଂ କଠିନ ବର୍ଯ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ଦିଗରେ ଏହି କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିବାରୁ ଏଗୁଡ଼ିକୁ ସିଲ୍ କରିବାକୁ ନୋଟିସ୍ ହୋଇଛି । ସେପଟେ ବିଏମସିର ଏଭଳି ନୋଟିସ ପରେ ବାହାଘର ସିଜିନ୍ରେ  ଆଗୁଆ ବୁକିଂ ନେଇ ସାରିଥିବା କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ମାଲିକ ଏବେ ଛାନିଆ ।

ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ରାଜଧାନୀରେ ୨୯ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପକୁ ସିଲ୍ କରିବ ବିଏମସି । ଏଥି ପାଇଁ ସଂପୃକ୍ତ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ହୋଇଛି । ଯେଉଁସବୁ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକର ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ, କଠିନ ବର୍ଯ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ଦିଗରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାନ୍ତି ସେଗୁଡ଼ିକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ । ପଟିଆ, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର, ମଞ୍ଚେଶ୍ବର, ଜିଜିପି କଲୋନି, କଳ୍ପନା ସବୁଠି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଏଭଳି କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକୁ ନୋଟିସ କରାଯାଇଛି । ମୋଟା ଅଙ୍କର ଭଡ଼ା ନେଇ ବେପାର କରୁଥିବା କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକର ନିଜସ୍ବ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବାରୁ ମଣ୍ଡପ ସାମ୍ନା ରାସ୍ତା ଜାମ୍ ହେଉଛି । ସେହିଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଫଙ୍କସନ ସରିଲେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନାକୁ ସେମାନେ ଏଣେ ତେଣେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଉଥିବାରୁ ଡ୍ରେନ୍ ଜାମ୍ ହେଉଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଯାଉଛି । ଏସବୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଛି ବିଏମସି ।

ବିଏମସିର କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଦେଖି ନୋଟିସ୍ ପାଇଥିବା କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ମାଲିକ ଛାନିଆ ହେଲେଣି । ବିବାହ ସିଜିନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ବୁକିଂ ରଖିଥିବା ମାଲିକମାନେ ମଣ୍ଡପ ସିଲ୍ ହେବା କଥା ଶୁଣି ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ଏସବୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ ଥିବା କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିବା ବିଏମସିର ହଠାତ୍ ଏଭଳି ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି କିଛି କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ମାଲିକ ।

ଅବଶ୍ୟ ବିଏମସିର ଏଭଳି ନାଲି ଆଖି ଆଗରୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ହେଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଅବସ୍ଥା ଯେମିତିକୁ ସେମିତି ଚାଲିଥିଲା । ଏଥର ବି ନୋଟିସ ପରେ ପୁଣି କିଛି  ହୋଇ ପୂର୍ବଭଳି ସବୁକିଛି ଯେ ନଚାଲିବ ସେକଥାକୁ ଅସ୍ବିକାର କରିହେବନି ।

   Related Posts