oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମାଓ ସଂଗଠନକୁ ବଡ ଝଟ୍‌କା, ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ୧୦ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀ

12/12/2020 at 9:59 AM

ମାଲକାନଗିରି ୧୨।୧୨: ମାଓ ସଂଗଠନରୁ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ୧୦ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀ । ଛତିଶଗଡ ଦନ୍ତେଓ୍ବାଡା ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ନିକଟରେ ୧୦ ଜଣ ହାର୍ଡକୋର୍ ନକ୍ସଲ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ଜିଲ୍ଲା ଏସପି ଅଭିଷେକ ପଲ୍ଲବ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ୧୦ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବୋମାନ ସୋରୀ ନାଁରେ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ଥିଲା ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବୋମାନ ସୋରୀ ଜଣେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ । ସେ ବିଜାପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଅନେକ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବିସ୍ଫୋରକ ଖଞ୍ଜିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ପାମୁଲୱା ୨୦୦୭ ଏବଂ  ତାଡେକେଲ ୨୦୦୮ ମସିହାର ଆକ୍ରମଣର ଯେଉଁଥିରେ ୬ ଜଣ ଯବାନ, ୬ ଜଣ ପୋଲିସ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ସେଥିରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିଲେ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କିଛି ମାସ ଧରି ଗଙ୍ଗାଲୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୪ଜଣ ଅଧିବାସୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସେ ହତ୍ୟା ମଧ୍ୟ କରିଥିବା ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ନନ୍ଦରାମ୍ ସୋରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଏକାଧିକ ମାମଲା ଥିଲା । ସେ ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ହେଲିକାପ୍ଟର ଫାଇରୀଙ୍ଗ ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ପାଇଲଟ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ସେ ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିଲେ । ଆଉ ଜଣେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଭୀମା ମଣ୍ଡାଭି ଯିଏକି ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।

   Related Posts