Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

ଅସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ରେଳଧାରଣା ପାର କରୁଥିଲେ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ : ସ୍ବଦେହରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ଯମରାଜ, ପ୍ରଥମ ଟାର୍ଗେଟ ଥିଲା ମୁମ୍ବାଇ

9/11/2019 at 4:54 PM

ମୁମ୍ବାଇ୯|୧୧: ଆପଣ କେବେ ଯମରାଜଙ୍କୁ ଧାରପୃଷ୍ଠରେ ଦେଖିଛନ୍ତି । ଦେଖି ନାହାନ୍ତି ନା । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ ଯମରାଜଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରାଇବୁ । ଯିଏ କେବଳ ଦର୍ଶନ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି ବୁଲି ବୁଲି ଲୋକଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଆମ ଧରାପୃଷ୍ଠରେ ଏମିତି କଣ ଘଟିଲା ଯେ, ଖୋଦ୍ ଯମରାଜଙ୍କୁ ଆସିବାକୁ ପଡିଲା । ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା…

ଏ ହେଉଛନ୍ତି ଯମରାଜ୍ ମହାଶୟ। ଶେଷରେ ଧରାପୃଷ୍ଠକୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ପୁଣି ମାୟାନଗରୀ ମୁମ୍ବାଇକୁ । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି, ଏଠି ମୃତ୍ୟୁ ନୁହେଁ, ବରଂ ଜୀବନଦାନ ଦେଉଛନ୍ତି ୟମରାଜ । ରେଳ ଧାରଣାରୁ ଯମରାଜ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଉପରକୁ ଆଣୁଛନ୍ତି । ହାତ ଧରି ପୁରା ତାଗିଦ ବି କରୁଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଥମେ ତ ଘଟଣାଟି କେହି ବୁଝି ପାରି ନ ଥିବା ବେଳେ ପରେ ପୂରା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ତେବେ ଅନେକ ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇର ରେଳ ଟ୍ରାକରେ ଲୋକେ ଏମିତି ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ପଟ୍ରି ଉପରେ ଯାଆସ କରିଥାନ୍ତି । ଏପରିକି ଭୟଙ୍କର ଷ୍ଟଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ତେଣୁ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଲୋକେ ଏବଂ ଫାଟକବିହୀନ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍‌ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ପାଇଁ ଧରାପୃଷ୍ଠକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ୟମରାଜ ।

ଆଉ ଏଭଳି ଯମରାଜ ବେଶରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରୁଥିବା ଯମରାଜ ହେଉଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମ ରେଳବାଇର ଜଣେ ଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ଯବାନ । ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ଯମରାଜଙ୍କ ବେଶ କରାଯାଇ ରେଳ ଷ୍ଟେସନକୁ ଛଡ଼ା ଯାଇଥିଲା ।

ଯବାନଜଣଙ୍କ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ସମୟରେ କିଭଳି ସଚେତନ ରହିବା ଦରକାର ଏବଂ ରେଳ ଧାରଣାକୁ ପାର୍‌ କରିବା ସମୟରେ ରହିଥିବା ବିପଦ ବିଷୟରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇରେ ଥିବା କିଛି ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ରେଳ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ ଯବାନଜଣଙ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ । ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓରେ ଯମବେଶୀ ଯବାନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ଆଣୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହାସହ ଭୁଲ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କିଛି ଶାସ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ୟମରାଜଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ।

ନିୟମର ଅବମାନନା ହେଉଥିବା ଦେଖି ଧରାପୃଷ୍ଠକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ମୃତ୍ୟୁର ଭଗବାନ ଯମରାଜ । ଯାତାୟତ ସମୟରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା ପାଇଁ ଅନେକ ନିୟମ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଏହାକୁ ପାଳନ କରିନଥାନ୍ତି । ଫଳରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଲୋକେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥାନ୍ତି । ତେଣୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖି ଏବେ ଯମରାଜ ନିଜେ ପୃଥିବୀକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ।ଆଉ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଗୁଆ ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି । ଯେମିତି ସାମାନ୍ୟ ଭୁଲ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଜୀବନ ହାରିବାକୁ ନପଡେ । 

   Related Posts