Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

କେନ୍ଦ୍ର ଲୋଭରୁ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ହାତରୁ ଖସିଗଲା ରାଜ୍ୟ : ମୂଳପୋଛ ହୋଇଗଲା ଟିଡିପି, ୱାଇଏସଆର କଂଗ୍ରେସର ବିପୁଳ ବିଜୟ

24/05/2019 at 7:42 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୪|୫: କେନ୍ଦ୍ର ଲୋଭରୁ ରାଜ୍ୟ ଗଲା । କେନ୍ଦ୍ରରେ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ସଜବାଜ ହେଉ ହେଉ ଏପଟେ ହାତରୁ ଖସିଗଲା ରାଜ୍ୟ । ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରେ ଏବେ  ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଅସମ୍ଭାଳ । ଲୋକସଭାରେ ମୋଟ୍ ୨୫ ଆସନରୁ ଟିଡିପିକୁ ମିଳିଛି ମାତ୍ର ୩ଟି ସିଟ୍ । ବିଧାନସଭାରେ ବି ଦଳକୁ ଲାଗିଛି ଶକ୍ତ ଝଟ୍‌କା ।  ମୋଟ୍ ୧୭୫ ଆସନ ଭିତରୁ  ୨୩ଟି ଦଳ ତା’ର ସ୍ଥିତି ବଞ୍ଚାଇ ପାରିଛି  । ଦଳର ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ।…  

ନିଜ ଘରକୁ ନଜର ଅନ୍ଦାଜ କରି କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ପକାଇଥିଲେ ନଜର । ହେଲେ ମୋଦି ସୁନାମୀ ସବୁ କିଛି ସଫା କରିଦେଲା । ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶରୁ ପୂରା ସଫା ହୋଇଯାଇଛି ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି, ଟିଡିପି ।

ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ନଜର ପକାଇ ଏ ଘର ମାଉସୀ ସେ ଘର ପିଉସୀ ଭଳି ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିବାକୁ ଦଉଡ଼ୁଥିବା  ଆନ୍ଧ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡ଼ୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏବେ ବାରଣ୍ଡା ଦିକଡ଼ା । ଲୋକସଭାରେ ୨୫ ଆସନରୁ ଟିଡିପିକୁ ମିଳିଛି ମାତ୍ର ୩ ।

ସେହିଭଳି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ମଧ୍ୟ ଦଳ ୧୭୫ରୁ ମାତ୍ର ୨୩ଟିରେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ବଂଚାଇ ପାରିଛି । ଏଥି ସହ ଆନ୍ଧ୍ରରେ  ପୁଣି କ୍ଷମତାକୁ ଫେରିବାକୁ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ଯେଉଁ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ ତାହା ଧୂଳିସାତ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି । ଦଳର ପରାଜୟ ପାଇଁ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ଛଡ଼ା ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଉ କିଛି ବାଟ ନଥିଲା ।

ଏଣେ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡ଼ୁ କେନ୍ଦ୍ର ରାଜନୀତିରେ ମୁଣ୍ଡ ଖେଳାଉଥିଲେ, ସେପଟେ ବାଜି ମାରିବା ଚକ୍କରରେ ଥିଲା ଜଗନମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଓ୍ବାଏସଆର କଂଗ୍ରେସ । ଲୋକସଭାରେ ୨୨ଟି ଆଉ ବିଧାନସଭାରେ ୧୫୧ ଆସନ ଜିତି କମାଲ୍‌ କରିଛି ଦଳ ।

ଆନ୍ଧ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁଙ୍କ ଓଭର କନ୍‌ଫିଡେନ୍‌ସ ତାଙ୍କର ଗେମ୍‌ ଓଭର କରିଦେଇଛି । କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଖୋଜୁ ଖୋଜୁ ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ଦଳର ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବାଜିସାରିଛି ।

   Related Posts