Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’ ପ୍ରଭାବରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଆସିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ୪ କି.ମି. ଖଟିଆରେ ବୁହାହେଲେ ପ୍ରସୂତୀ

2/07/2019 at 12:32 PM

ନୂଆପଡା ୨|୭:  ପୁଣି ଜନନୀ ଯନ୍ତ୍ରଣା । ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ଖଡିଆଳ ବ୍ଲକ୍ ରାଣିମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତର ଅପହଞ୍ଚ ସମାଡ ପଦର ଗାଁରେ ୪ କିଲୋମିଟର ଖଟିଆରେ ବୁହାହେଲେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ।

ସମାଡ଼ପଦର ଗ୍ରାମର ମୁକେଶ ମାଝିଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରମିଳା ମାଝିଙ୍କ ଗର୍ଭ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଆଜି ସକାଳୁ ଖଟିଆରେ ବୋହି ଗାଁରୁ ୪ କିମି ଦୂର ପାହାଡ଼ ତଳକୁ ବର୍ଷାରେ ଭିଜି ଭିଜି ଆଣିଥିଲେ । ପାହାଡ଼ ତଳକୁ ଆସିବା ପରେ ପ୍ରମିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅଧିକ ବଢିବାରେ ଲାଗିଲା । ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଫୋନ୍ ଯୋଗେ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଆସି ନ ଥିଲା । ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହାୟତାରେ ପାହାଡ ତଳେ ହିଁ ତାଙ୍କର ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଜନ୍ମଲାଭ କରିଥିଲା । ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା କାଳ ସେଠାରେ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବାପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଅସି ନଥିଲା । ପରେ ମାଆ ଓ ନବଜାତ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଅନୁମାନ କରି ପୁଣିଥରେ ନବଜାତ ଶିଶୁ ସହ ମାକୁ ଖଡିଆରେ ୪ କି.ମି. ଦୂର ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତାରେ ଖଟିଆରେ ବୋହି ଘରକୁ ଫେରେଇ ନେଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଥମେ ଉପ-ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ପରେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏହି ଗାଁକୁ ଯାଇ ରାସ୍ତାଘାଟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ କେତେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି ଏହାହିଁ ଏହାର ନଗ୍ନ ଚିତ୍ର । ଗତ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପୋମା ଟୁଡୁ ୪ କି.ମି. ପାଦରେ ଚାଲି ଚାଲି ଗାଁକୁ ଯାଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ । ପରେ ପରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ । ଗତମାସ ୨୭ ତାରିଖରେ ଏହି ଗାଁକୁ ବିଜୁଳି ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗାଁକୁ ଆଜି ଯାଏଁ ରାସ୍ତାଟିଏ ନାହିଁ ।

   Related Posts