Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଏକ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଚାଲିଗଲା ୮ ନିରୀହ ଜୀବନ

8/03/2019 at 12:46 PM

କୋହିସ୍ଥାନ ୮/୩ : ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ୫ ଜଣ ଆଦିବାସୀ ଯୁବତୀ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଗୀତ ଗାଉଥିବା ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା | ସ୍ଥାନୀୟ ଜନଜାତି ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପରିଷଦ ଏହି ଗୀତ ଗାଉଥିବା ଭିଡିଓକୁ ନିଜ ପରମ୍ପରା ବିରୋଧୀ କହି ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲା | ଜନଜାତିର ଜଣେ ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ଥିଲେ | ଅଫଜଲ ନାମକ ଏହି ଯୁବକ ଅନର କିଲିଂ ମାମଲାର ପର୍ଦାଫାଶ କରିଥିଲେ | ବୁଧବାର ଦିନ ଅଫଜଲଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି |


ଅଫଜଲ କୋହିସ୍ତାନୀଙ୍କୁ ଏବଟାବାଦରେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା | ଏବଟାବାଦରେ ହିଁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓସାମା ବିନ ଲାଡେନକୁ ମଧ୍ୟ ଆମେରିକା ହତ୍ୟା କରିଥିଲା | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଅଫଜଲଙ୍କୁ ବୁଧବାର ରାତି ୮ଟା ବେଳେ କିଛି ଅଜଣା ଲୋକେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ | ଅଫଜଲଙ୍କୁ ଅନେକ ଗୁଳି କରାଯାଇଥିଲା | ଖବରପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସେଠାରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ |


୨୦୧୨ ମସିହାରେ ୫ ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ଗୀତ ଗାଉଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ଅଫଜଲ ପାକିସ୍ତାନରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ସେହି ଭିଡିଓ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ନିହାତି ପଛୁଆ ଅଂଚଳ କୋହିସ୍ଥାନର ଏକ ଗାଁର ଥିଲା | ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ଗାଁ ପଂଚାୟତରେ ଏକ ସଭା ବସିଥିଲା | ଭିଡିଓରେ ଗୀତ ଗାଉଥିବା ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ସଭାରେ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଏହାପରେ ୨ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ କଏଦ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ୨ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବ ପୂର୍ବରୁ ପାଖାପାଖି ମାସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ୨୦୧୨ ମସିହା ମେ ୩୦ ତାରିଖରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା |


ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ ଅଫଜଲ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭିଡିଓରେ ମହିଳାମାନେ ମୁଣ୍ଡରେ ଓଢଣା ଡିକେବଳ ତାଳି ବଜାଉଥିବା ହିଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ | କିଛି ଯୁବକ ନାଚୁଥିଲେ | ଯଦି କୌଣସି ଯୁବତୀ ନାଁରେ ବଦନାମୀ ହୁଏ ତାହେଲେ ସେହି ଯୁବତୀକୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ପଂଚାୟତ ଆଦେଶ ଦେଇଥାଏ | ଅଫଜଲ କୋହିସ୍ତାନୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ହଂଗାମା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା | ୨୦୧୨ ମସିହା ଜୁନ ମାସରେ ପାକିସ୍ତାନର ତତ୍କାଳୀନ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଇଫତିକାର ଚୌଧୁରୀ ଏହି ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଏକ ଦଳ ଗଠନ କରିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ |


୨୦୧୩ ମସିହା ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ଅଫଜଲଙ୍କ ୩ ଭାଇଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଦିଆଯାଇଥିଲା | ପାକିସ୍ତାନର ଖବରକାଗଜ ଡନ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ଜନଜାତି ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ୫ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲା ସେହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଅଫଜଲଙ୍କ ଭାଇମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା | ଅଫଜଲଙ୍କୁ ପଚାର ଯାଇଥିଲା ଯେ, ମହିଳାମାନଙ୍କ ଘରଲୋକ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କି ? ଜବାବରେ ଅଫଜଲ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ଘରଲୋକେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ହତ୍ୟା ସପକ୍ଷରେ ଥିଲେ |


୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଗଠନ ହୋଇଥିବା ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଫାଇଣ୍ଡିଙ୍ଗ କମିଟି କୋହିସ୍ଥାନ ଭିଡିଓ ଉପରେ ନିଜର ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ | କମିଟି ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲା ଯେ, ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ଜୀବିତ ଅଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ କମିଟିର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଏକ୍ଟିଭିଷ୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନଥିଲେ | ସେ କହିବାନୁଯାୟୀ କମିଟି ପେଶ ହୋଇଥିବା ମହିଳାମାନେ ଭିଡିଓରେ ଥିବା ମହିଳା ନୁହନ୍ତି | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି |

   Related Posts