Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ଆନ୍ଧ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ନଜରବନ୍ଦୀ, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି

11/09/2019 at 7:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୧|୯: ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଟିଡିପିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡ଼ୁ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ନାରା ଲୋକେଶଙ୍କୁ ନଜରବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଛି। ଟିଡିପିର ପକ୍ଷରୁ ‘ଚଲୋ ଅଟମାକୁର’ ନାମର ରାଲିର ଆହ୍ବାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ରାଲି ଯୋଗୁଁ ଟିଡିପିର ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ନଜରବନ୍ଦୀ କରି ରଖିଛି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୪୪ ଧାରା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଜଗମୋହନଙ୍କ ସରକାର ରାଜନୈତିକ ହିଂସାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଛି ବୋଲି ଟିଡ଼ିପିର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେଥିଲାଗି ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ ଏହି ରାଲି ପାଇଁ  ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ। ଟିଡ଼ିପି  ଏହି ରାଜନୈତିକ ରାଲି କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପାଖରୁ ଅନୁମତି ନେଇନଥିଲା।

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସନ ଚାଲିଛି ବୋଲି ଟିଡିପିର ନେତା ନାରା ଲୋକେଶ କହିଛନ୍ତି । ଅଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରାଯାଉଛି। ଟିଡ଼ିପି ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଲୋକେଶ  ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଶାସକ ଦଳର ବିଧାୟକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଧମକ ଦେଉଥିବା ଲୋକେଶ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଶାସକ ଦଳ ବିରୋଧରେ ସେମାନେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ନଜରବନ୍ଦୀ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଲୋକେଶ କହିଛନ୍ତି।

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଜଗମୋହନଙ୍କ ସରକାର ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିବା ସମୟରେ ବିଜୟଓ୍ବାଡ଼ାଠାରେ ଟିଡିପିର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଲୋକେଶଙ୍କ ସମେତ ପାର୍ଟିର ବଡ଼ବଡ଼ ନେତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

   Related Posts