Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ମାଡି ଚାଲିଛି କୃଷକଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି : ଏପଟେ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଛାଉଣୀ, ଦେଖନ୍ତୁ ଫଟୋ…

26/01/2021 at 12:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ୨୬।୦୧: ଆଜି ସାରାଦେଶ ୭୨ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ କରୁଛି । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ନଦାତାମାନେ ନିଜ ହକ୍‌ ପାଇଁ ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ୩ଟି ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ୍‌କୁ ବିରୋଧ କରି ଦିଲ୍ଲୀର ବିଭିନ୍ନ ସୀମାରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଇତିମଧ୍ୟରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଦିନ ହୋଇସାରିଲାଣି । କିନ୍ତୁ ଆନ୍ଦୋଳନର କୌଣସି ନିର୍ଯ୍ୟାସ ବାହିରାନାହିଁ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଓ ଚାଷୀ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟରେ ୧୧ଥର ବୈଠକ ବସିସାରିଲାଣି । କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ରହିଥିଲା।

timesofindia.indiatimes

ସେପଟେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ୍‌ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି  ସରକାର ଓ ଚାଷୀ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା କରି ବିବାଦ ତୁଟାଇ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରିଥିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । କିନ୍ତୁ ଚାଷୀ ସଂଗଠନ ସେହି କମିଟି ଆଗରେ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ।

timesofindia.indiatimes

ତେବେ ଆନ୍ଦୋଳନ ରତ କୃଷକ ସଂଗଠନମାନେ ଜାନୁଆରୀ ୨୬ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜପଥରେ ବିଶାଳ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ଯାହାର ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମନା କରିଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଛାଡିଦେଇଥିଲା । ତେବେ କୃଷକଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲିକୁ ଶେଷରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା । ଏହି ଅନୁମତି ଅନୁଯାୟୀ ଆଜି ଅନ୍ନଦାତାମାନେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ କୃଷକମାନେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ରହିଛି କୃଷକଙ୍କ ବିଶାଳ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି….

timesofindia.indiatimes

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରେ ଚାଷୀମାନେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀର ସିନ୍ଧୁ ସୀମାରେ ନିକଟରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ।

timesofindia.indiatimes

ଦିଲ୍ଲୀର ସିନ୍ଧୁ-ଟିକରୀ ସୀମାରେ ହଜାର ହଜାର ଚାଷୀ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ । ଏପିରକି ପୋଲିସ ବ୍ୟାରିକେଡ଼୍ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ଚାଷୀମାନେ , ଯାହାକୁ ନେଇ ସାମାନ୍ୟ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗିଥିଲା ।

timesofindia.indiatimes

ସିନ୍ଧୁ ସୀମାରେ ପୋଲିସ ବ୍ୟାରିକେଡ଼ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି କୃଷକଙ୍କ ବିଶାଳ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ।

timesofindia.indiatimes

ଦିଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଟିକ୍‌ରୀ ସୀମାରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ଚାଷୀମାନେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ।

timesofindia.indiatimes

ଗାଜୀପୁର ସୀମାରେ ଚାଷୀମାନେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଛନ୍ତି । କୃଷକଙ୍କ ବିଶାଳ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲିକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଇ ଚାଷୀ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ।

timesofindia.indiatimes

ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନରେ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାରିକେଡ୍‌ କରାଯାଇଛି । ବିଶାଳ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲିକୁ ନଜର ରଖି ଏପରି କରିଛି ପୋଲିସ ।

timesofindia.indiatimes

ଗାଜିପୁର ସୀମାରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି ।

timesofindia.indiatimes

ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା । ଦିଲ୍ଲୀର ଫରିଦାବାଦ-ପାଲଓ୍ୱାଲ୍‌ ସୀମାରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଡ୍ରୋନ୍‌ରେ ଜରିଆରେ ନଜର ରଖାଯାଇଛି ।  

timesofindia.indiatimes

   Related Posts