Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ଶତକ ଓ ସଞ୍ଜୁଙ୍କ ଦମଦାର ଫିଫ୍ଟି: ୮ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ହରାଇଲା ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା; ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ ହେଲା ନୂଆ ଆପ, ରାଜନୀତିରେ ହଲଚଲ ମଚେଇ ଦେବ ଏହି ଆପ

31/01/2019 at 3:22 PM

ରାଞ୍ଚି ୩୧/୧ : ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସୁନୀଲ ଅରୋରା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା ସହିତ ଦେଶରେ ସାଧାରଣ ଆଦର୍ଶ ଆଚାର ସଂହିତା ଲାଗୁ ହେବ | ଏହାସହ ସି-ବିଜିଲ ନାମକ ଏକ ଆପ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ | ଏହି ଆପର ଉପଯୋଗରେ ଯେକୌଣସି ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଚାର ସଂହିତାର ଉଲଂଘନ ବିଷୟରେ ଯେକୌଣସି ଅଭିଯୋଗ କିମ୍ବା ସୂଚନା ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ଦେଇପାରିବେ |


ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ନେଇ ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଝାରଖଣ୍ଡ ଆସିଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଆୟମର ଉଚ୍ଚସ୍ଥରୀୟ ଦଳ ରାଞ୍ଚିରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଏହି ଆପ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହି ଆପ ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା ସହ ଲଞ୍ଚ କରିଦିଆଯିବ | ଭୋଟ ଗ୍ରହଣର ଦିନେ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆପ ସକ୍ରିୟ ରହିବ | ଯେକୌଣସି ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଏହି ଆପ ଜରିଆରେ ଆଚାର ସଂହିତା ସହ ଜଡିତ ଫଟୋ କିମ୍ବା ୨ ମିନିଟର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ ମୁଖ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଅଧିକାରୀ |

   Related Posts