Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

୨ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ଜିଲ୍ଲା ଯୁବକ କନ୍ଧ ସମାଜ

16/06/2020 at 4:38 PM

କୋରାପୁଟ୧୬/୬: କୋରାପୁଟ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଜୟରାମ ପାଙ୍ଗୀ ଏବଂ ନବରଙ୍ଗପୁର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ବଳଭଦ୍ର ମାଝୀଙ୍କୁ  ଗିରଫ ଦାବି ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କନ୍ଧ ସମାଜ ଯୁବ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି । କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଜଣ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କ ଜମି କିଣାବିକାରେ କୋହଳ କରିବାକୁ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ସଂଗଠନର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ବଜାରରୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରଖି ଏକ ଶୋଭା ଯାତ୍ରାରେ ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ଥାନା ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ସେଠାରେ ଦୁଇ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା । ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କ ଜଙ୍ଗଲ ଜମିର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଧିକାର ଥିବା ଯୋଗୁଁ  ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଆଦିବାସୀ ବିରୋଧୀ ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ ଦୁଇ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଗିରଫ କରାଯାଉ ବୋଲି ସଂଗଠନର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଏକ ଏତଲା ଥାନାରେ ଦେଇଥିଲେ। ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ ନକଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଭୟଙ୍କର ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts