Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ବାଟ ନ ଛାଡ଼ିବାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ, କାର ଚାଳକ ଗଣିଲେ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା

6/09/2020 at 12:54 PM

ମହୀଶୁର ୦୬/୦୯: ଅନେକ ସମୟରେ ରାସ୍ତାରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ବାଟ ନ ଛାଡିବାରୁ ବହୁ ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ଅକାଳରେ ଯାଉଛି। ସେଥିପାଇଁ ରାସ୍ତାରେ ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ବାଟ ଛାଡ଼ିବା ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର କୁହାଯାଉଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ମହୀଶୁରରେ ଜଣେ ଗାଡ଼ି ଚାଳକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ରାସ୍ତାକୁ ବ୍ଲକ କରି ମୋଟା ଅଙ୍କର ଜରିମାନା ଗଣିଛନ୍ତି। ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଯାଉଥିବା ୮୫ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତୁ୍ୟ ହୋଇଛି। ସେ ହୃଦଘାତରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ। ଚାଳକ ବାଟ ନ ଛାଡ଼ିବାରୁ ବାଟରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ମହୀଶୁର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଟ୍ରାଫିକ୍ ପୋଲିସ୍ କମିଶନର ଏସ୍ ଏନ ସନ୍ଦେଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ହାସନ ନିବାସୀ ଜୟନ୍ତ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ରାସ୍ତା ନ ଛାଡ଼ିବା ଯୋଗୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ବେପରୁଆ ଗାଡ଼ି ଚାଳନା ଯୋଗୁ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଜରିମାନ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ସମୁଦାୟ ସେ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେଇଛନ୍ତି। ମୋଟରଯାନ ଆଇନ ଆକ୍ଟ ୨୦୧୯ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ରେ ଚିକ୍କାମଗାଲୁରୁର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଆଚାଯ୍ୟଙ୍କ ହାର୍ଟ ଆକଟାକ୍ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ମହୀଶୁରର ମଲ୍ଲଟିସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ନିଆଯାଉଥିଲା। ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭର ମହୀଶୂରର ହନସୁର ରୋଡର ବେଲାଭାଡ଼ି ଜଂକସନରେ ୮.୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଓ ସେଠାରେ କାର ଚାଳକ ଜୟନ୍ତଙ୍କ ଦ୍ବାରା ରାସ୍ତା ବ୍ଲକ୍ ହୋଇଥିଲା।

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସାଇରନ୍ ଓ ଗାଡ଼ି ହର୍ନ ବଜାଇବା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଜୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ଛାଡ଼ିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ମନା କରିଥିଲେ। ଜୟନ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଗାଡ଼ିକୁ ପାର୍କ କରି ସେମିତି ରାସ୍ତା ଜାମ କରି ରଖିଲେ। ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭର, ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ଜୟନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ ମିନିଟ୍ କାଳ ରାସ୍ତା ଛାଡିବା ନେଇ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥିଲା। ହସପିଟାଲରେ ରୋଗୀ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଲେ।

   Related Posts