Wednesday, September 18, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ସାର୍ବଜନିକ କଲେ ବିଗ୍ ବି, କହିଲେ ପୂର୍ବରୁ ଯକ୍ଷ୍ମା ପୀଡିତ ଥିଲି ଏବେ ଭୋଗୁଛି ଏହି ସମସ୍ୟା, ଜାଣନ୍ତୁ କହିଲେ କ’ଣ

ମୁମ୍ବାଇ:  ବଲିଉଡ୍ ବିଗ୍ ଷ୍ଟାର ଅମିତାଭଙ୍କ ଲାଗି ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ଫ୍ୟାନ ସର୍ବଦା କୁଶଳମଙ୍ଗଳ କାମନା କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଏବେ ଯେଉଁ ବୟସରେ ପାଦ ଥାପିଛନ୍ତି ସେହି ବୟସର ଲୋକେ ଘରେ ଖଟିଆ ଜାବୁଡି ପଡି ରହିବା କଥା। ହେଲେ ଫିଲ୍ମରେ ଆକ୍ସନ ଲାଗି ଆଜିର ଦିନରେ ଅମିତାଭ ଯେପରି ଶାହସ କରିପାରନ୍ତି ସେପରି ଶାହସ ହୁଏତ ଯୁବ ଅଭିନେତା ବି କରିପାରିବେନି। କିନ୍ତୁ ଅମିତାଭଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ଫ୍ୟାନ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ଅଛନ୍ତି ବିଗ୍ ବି।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଅମିତାଭ ଯକ୍ଷ୍ମାରେ  ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ନେଇ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଯାହା ତାଙ୍କର ଅନେକ ଫ୍ୟାନଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିଥିଲା। ହେଲେ ଏବେ ଏକ ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସେ ଯାହା କହିଛନ୍ତି ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଡାଜ୍ଜୁବ କରିଦେଇଛି। ଅମିତାଭ ତାଙ୍କର ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଜକୃତ ଖରାପ ହୋଇ ସାରିଥିବା ଏହି ଅବସରରେ କହିଥିଲେ। ଫଳରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ଭରାପୁରା ଲାଗୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ପରିବେଶ ଅଚାନକ ଫିକା ହୋଇଯାଇଥିଲା।   ଅମିତାଭ  କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ନିଜକୁ ସର୍ବଦା ଆପଣମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଉଦାହରଣ ରୂପେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିଆସୁଛି। ଚାହୁଁଛି ଆପଣମାନେ ମଧ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ ଓ ସତେତନ ହୁଅନ୍ତୁ। ଏଣୁ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ନିଜକୁ ଜଣେ ଟିବି ରୋଗୀ କି ହେପାଟାଇଟିସ୍ ବିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବୋଲି କହିବାକୁ ଦ୍ୱିଧା ବି ଲାଗୁନି।

ଅମିତାଭ କହିଥିଲେ ଖରାପ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହ ଯୋଗୁ ମୋର ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଲିଭର ଅକାମୀ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଁ ଏହାକୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ଚିକିତ୍ସା କରିବା ଯୋଗୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଲିଭରରେ ବି ମୁଁ ଆପଣମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଛିଡା ହୋଇ କଥା ହୋଇପାରୁଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ।    ପୋଲିଓ, ହେପାଟାଇଟିସ୍-ବି, ଟିବି ଓ ମଧୂମେହ ଭଳି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଭିଯାନ ସହ ନିଜକୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ କରିଥିବା ଅମିତାଭ ଲୋକଙ୍କୁ ଏ ସବୁ ବେମାରୀ ନେଇ ସଚେତନ କରିବା ସହ ଏହାର ପରୀକ୍ଷଣ ଓ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ଅମିତାଭଙ୍କ ବଲିଉଡ ଗତିବିଧି ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଚିରିଞ୍ଜିବୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ‘ଶେରା ନରସିଂହା ରେଡ୍ଡୀ’ର ଟିଜର ନିକଟରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ମହାନାୟକଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ଦର୍ଶକେ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ।

584 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର