Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ବାଲେଶ୍ବରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲ…

13/04/2020 at 2:40 PM

ବାଲେଶ୍ବର ୧୩/୪: କରୋନାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆଜି ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି। କରୋନା ଭୟାବହତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଖୋଲାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଯାଇଥିଲା । ଏହି କ୍ରମରେ କୁରୁଡାସ୍ଥିତ ଜ୍ୟୋତି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଓଏଚ୍‌ପିସି ସହଭାଗିତାରେ ୧୨୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।

ସୂଚନା ମୁତାବିକ, ଅନୁରୂପ ଭାବେ ବାମପଦା ନୋସିରେ ୨୦୦ ଶଯ୍ୟା, ରେମୁଣାର ଓଡ଼ିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୧୦୦ ଶଯ୍ୟା, ଫକୀରମୋହନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ କମର୍ସ ବ୍ଲକର ନ୍ୟୁ ହଷ୍ଟେଲରେ ୧୦୦ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ ହସପିଟାଲ ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି । ଏହା ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବା ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଯାହା ସେବା ଉପଲବ୍ଧ ହେବା କଥା ତାହା ଏଠାରେ ରଖାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।ଅପରପକ୍ଷରେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ଶନିବାର ସୁଦ୍ଧା ୧୩,୦୫,୪୭୬ ଜଣ ପିଡିଏସ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୩ମାସର

ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ବାବଦରେ ୧,୯୮,୭୪୫.୮୨ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ (ଚାଉଳ, ଅଟା, ଗହମ) ବଂଟନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ୬୯% ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ ହୋଇପାରିଛି । ସେହିପରି ୪,୩୦,୮୦୩ ହିତାଧିକାରୀ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ୮୬% ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ ହୋଇପାରିଛି । ଜିଲ୍ଲାର ୪ଟି ସହରାଞ୍ଚଳର ୩୫୪ଜଣ ପଞ୍ଜୀକୃତ ରାସ୍ତାକଡ ଉଠାଦୋକାନୀଙ୍କୁ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲାର ୧୦,୯୧୦ ପୀକୃତ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ୧୫୦୦/- ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ଜିଲ୍ଲାର ୨୯୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ୧୫,୮୬୨ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ୩୬୦ ପଞ୍ଚାୟତରେ ୧,୮୯,୪୨୯ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ୪ଟି ସହରାଂଚଳର ୬୭୨୧ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଜାତୀୟ ସାମାଜିକ ସହାୟତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ମଧୁବାବୁ ପେନସନ ଯୋଜନାରେ ମୋଟ ୨,୩୦,୧୦୫ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅଗ୍ରୀମ ପେନସନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts