Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ବାହା ହେଲେ ୩୬ ଇଞ୍ଚ ଉଚ୍ଚତାର ବରକନ୍ୟା

19/03/2019 at 11:18 AM

ଖଣ୍ଡବା ୧୯/୩ : କଥାରେ ଅଛି ବିବାହ ଏବଂ ଯୋଡି ଭଗବାନ ତିଆରି କରିଥାନ୍ତି | ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ଖଣ୍ଡବା ଜିଲ୍ଲାରେ | ଜଣେ ୩୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଧନେଶ ଏବଂ ଚେତନା ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଧନେଶ ନିଜ ପାଇଁ ଝିଅ ଖୋଜୁଥିଲେ | ସେ ଶିକ୍ଷିତ ହେବା ସହ ଭଲ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି | ସବୁକିଛି ଥାଇ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଝିଅ ମିଳୁନଥିଲେ | କାରଣ ବିବାହ ପାଇଁ ବାଧକ ସାଜିଥିଲା ତାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା | ଧନେଶଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ମାତ୍ର ୩ ଫୁଟ ଅର୍ଥାତ ୩୬ ଇଞ୍ଚ | ତେବେ ନିଜ ଉଚ୍ଚତାର ଝିଅ ଖୋଜିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା | ନିମାଡ଼ ଅଂଚଳରେ ଜଣେ ୩୬ ଇଂଚ ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ଝିଅ ଥିବା ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ଠିକ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ କିଛି ଦିନ ପରେ ହିଁ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା |


ଧନେଶଙ୍କ ୪ ଭାଇ ଭଉଣୀ | ଧନେଶ ସମସ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ସାନ, ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ଏବଂ ଉଚ୍ଚତାରେ ମଧ୍ୟ | ତାଙ୍କ ୩ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଭାଇଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ସ୍ୱାଭାବିକ | କମ ଉଚ୍ଚତା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପିଲା ଦିନୁ ଅନେକ ମାନସିକ ପ୍ରତାଡନାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା |


ସେ ପିଲା ଦିନୁ ହିଁ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ପଂଚାୟତ ସଚିବ ପଦବୀରେ ଚାକିରୀ ମିଳିଛି | ଭଲ ଚାକିରୀ ପାଇବ ପରେ ସେ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ଜୀବନସାଥୀ ଖୋଜିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଉଚ୍ଚତାର ଝିଅ ମିଳିନଥିଲା | ଶେଷରେ ସେ ହରି ଯାଇଥିଲେ | ଏତିକିବେଳେ ସେ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ, ବଡ଼ବାଣି ଜିଲ୍ଲାର ମଡବାଣରେ ତାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତାର ଜଣେ ଶିକ୍ଷିତ ଯୁବତୀ ଅଛନ୍ତି | ଖବରପାଇ ସେ ସେହି ଗାଁକୁ ଯାଇଥିଲେ | ସେ ୩ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ଚେତନାଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ |


ଏହାପରେ ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ | ଚେତନା ଧନେଶଙ୍କ ଠାରୁ ବୟସରେ ୮ବର୍ଷ ସାନ | ସେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏମଏ କରିଛନ୍ତି | ସେ ମହିଳା ସଶକ୍ତକାରଣ ଉପରେ କାମ କରିବାକୁ ଇଛୁକ |

   Related Posts