scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଗୋଲ୍ଡେନ ବଏକୁ ସିଲ୍‌ଭର ମେଡାଲ; ଜୁରିଖ୍‌ ଡାଏମଣ୍ଡ୍‌ ଲିଗ୍‌ରେ ନୀରଜ ଫିଙ୍ଗିଲେ ୮୫.୭୧ ମିଟର ଥ୍ରୋ

1/09/2023 at 12:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧/୮: ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନସିରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ପରେ ଏବେ ଜୁରିଖ୍‌ ଡାଏମଣ୍ଡ୍‌ ଲିଗ୍‌ରେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ । ଭାରତର ଜାଭେଲିନ୍‌ ତାରକା ତଥା ଗୋଲ୍ଡେନ ବଏ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ସିଲଭର ମେଡାଲ ମିଳିଛି । ସେ ନିଜର ଚତୁର୍ଥ ପ୍ରୟାସରେ ୮୫.୭୧  ମିଟର ଦୂରକୁ ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି । ଚେକ୍‌ ଗଣରାଜ୍ୟର ଜାକୁବ  ଭାଲ୍‌ଡେଚ୍‌ ୮୫.୮୬ମିଟର ସହ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବାବେଳେ ଜର୍ମାନୀର ଜୁଲିଆନ୍‌ ୱେବର  ୮୫.୦୪ମିଟର ସହ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

 ଜୁରିଖ୍‌ ଡାଏମଣ୍ଡ୍‌ ଲିଗ୍‌ରେ ନୀରଜଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଥ୍ରୋ ୮୦.୭୯ମିଟର ରହିଥିଲା । ଏହାପରେ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ୨ଟି ଯାକ  ଥ୍ରୋ ଫାଉଲ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଫଳରେ ୩ ରାଉଣ୍ଡ ସୁଦ୍ଧା  ସେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ । ଚତୁର୍ଥ ପ୍ରୟାସରେ  ନୀରଜ ୮୫.୨୨ମିଟର ଦୂର ଜାଭେଲିନ ଫିଙ୍ଗି ପଦକ ପକ୍କା କରି ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ  ପ୍ରୟାସ ୮୫.୭୧ ମିଟର ରହିଥିଲା ।  ପୁରୁଷ ଲଙ୍ଗଜମ୍ପ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ମୂରଲୀ  ଶ୍ରୀଶଙ୍କର ୭.୯୯ମିଟର ଦୂର ଜମ୍ପ ସହ ପଞ୍ଚମ  ସ୍ଥାନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ନିଜର ପ୍ରଥମ  ପ୍ରୟାସ ଏହି ଦୂରତା ଛୁଇଁଥିଲେ ।

ସେହିପରି ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌  ଗ୍ରୀସ୍‌ରେ ମିଲ୍‌ଟିଆଡିସ୍‌ ଟେଣ୍ଟୋଗ୍ଲୋ ୮.୨୦ମିଟର  ଦୂର ଜମ୍ପ କରି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବାବେଳେ  ଜାମାଇକାର ତାଜୟ ଗେଲ ୮.୦୭ମିଟର ସହ  ରୌପ୍ୟ ଏବଂ ଆମେରିକାର ଜାରିୟନ ଲସନ୍‌  ୮.୦୫ମିଟର ସହ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି ।

   Related Posts