scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିଛା ରାଶିକୁ ବୃହଷ୍ପତ୍ତି ଚଳନ : ୨୦୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ହେବେ ମାଲାମାଲ, ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ଭୋଗିବେ କଷ୍ଟ

15/10/2018 at 2:43 PM

ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଗ୍ରହମାନଙ୍କ ଗୋଚର (ଅର୍ଥାତ ଗୋଟିଏ ରାଶିରୁ ଅନ୍ୟ ରାଶିକୁ ଚଳନ) କୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି | ଜନ୍ମ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୃହଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ଗୋଚର ଫଳ ବିଶେଷ ଭାବେ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥାଏ | ବୃହଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଦେବଗୁରୁ କୁହାଯାଏ | ସେ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଗ୍ରହ | ତାଙ୍କୁ ସକାଳ ଉନ୍ନତିର କାରକ କୁହାଯାଏ |
ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୃହସ୍ପତି ଅକ୍ଟୋବର ୧୧ ତାରିଖସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରୁ ତୁଳା ରାଶିରୁ ବିଛା ରାଶିକୁ ଗମନ କରିଛନ୍ତି | ବୃହସ୍ପତି ବିଛା ରାଶିକୁ ଗମନ କରିବା ହେତୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଶିକୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଶୁଭାଶୁଭ ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିବେ | ବୃହସ୍ପତି ଚଳିତ ଥର ବିଛା ରାଶିରେ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହିଁ ରହିବେ | ସାଧାରଣତଃ ବୃହସ୍ପତି ଗୋଟିଏ ରାଶିରେ ୧୩ ମାସ ଅବସ୍ଥାନ କରିଥାନ୍ତି | ତେବେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଓ ଗଣନା ଅନୁସାରେ ଚଳିତବର୍ଷ ବୃହସ୍ପତି ତୀଵ୍ରଗାମୀ ବା ଅତିଚାରୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ତେଣୁ ୧୩ ମାସ ସ୍ଥାନରେ ଚଳିତବର୍ଷ ସେ ଗୋଟିଏ ରାଶିରେ ୬ ମାସ ହିଁ ଅବସ୍ଥାନ କରିବେ | ତେବେ ବୃହସ୍ପତି କ୍ଷୀପ୍ରଗାମୀ ବା ଅତିଚାରୀ ହେବା ଶୁଭଙ୍କର ନୁହେଁ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଛା ରାଶିରେ ତୀଵ୍ରଗାମୀ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାନ ଆସନ୍ତା ୬ମାସ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କଣ କଣ ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିବ |

ମେଷ : ବିଛା ରାଶିକୁ ବୃହସ୍ପତି ପ୍ରବେଶ କରିବା ମେଷ ରାଶିର ଅଷ୍ଟମ ଭାବରେ ବୃହସ୍ପତି ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଧରାଯିବ | ଅଷ୍ଟମ ଭାବରେ ଭୁହସ୍ପତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାନ ମେଷ ରାଶି ଜନ୍ମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭଙ୍କର ନୁହେଁ ବୋଲି ଶାସ୍ତ୍ରରେ ରହିଛି | ଏହି ସମୟରେ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶେଷ ସହଯୋଗ କରିବା ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କୁ ଅସଫଳତାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଧନହାନୀ ଯେପରି ନହୁଏ ସେଥିପ୍ରତି ଖାସ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | ବ୍ୟବସାୟରେ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ କଲାବେଳେ ମଧ୍ୟ ଅତିରିକ୍ତ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଖି ବନ୍ଦ କରି କାହା ଉପରେ ଅଧିକ ଭରସା କରିବା କ୍ଷତିକାରକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ | ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦି ଆପଣ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ରଖନ୍ତି ତା’ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଭଫଳ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ | ସଂଘର୍ଷର ଏହି ସମୟରେ ଅଧିକ ଦୂର ଯାତ୍ରା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭନାକାର ନୁହେଁ | ସବୁଠୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଯେତେବି ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡୁ ବା କଠିନ ସମୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଭୁଲ ରାସ୍ତାରେ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ | କାରଣ ଅତିଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କ ଭଲ ସମୟ ପହଂଚିବ | ସର୍ବୋପରି ଏହି ସମୟକୁ ଆପଣଙ୍କ ଧୈର୍ଯ୍ୟର ପରୀକ୍ଷା ସମୟ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ |


ବୃଷ : ବୃଷ ରାଶି ପାଇଁ ବିଛା ରାଶିରେ ଥିବା ବୃହସ୍ପତି ସପ୍ତମ ଭାଗରେ ରହୁଛନ୍ତି | ସାଧାରଣତଃ କୁଣ୍ଡଳିର ସପ୍ତମ ଭାଗକୁ ବୈବାହିକ କ୍ଷେତ୍ର ବୋଲି ବିଚାର କରାଯାଇଥାଏ | ତେଣୁ ବୃଷ ରାଶିରେ ଜାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଏହି ସମୟରେ ସୁଖଦ ହେବ | ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ଗଭୀର, ମଧୁର ଏବଂ ମଜବୁତ ହେବ | କାହାପ୍ରତି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରେମ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ତାହେଲେ ‘ପ୍ରପୋଜ’ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ୬ମାସ ପ୍ରକୃଷ୍ଟ ସମୟ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଅନୁକୂଳ ସମୟ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ | ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସମୟ ଓ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବ | ଭାଗିଦାରୀ ବ୍ୟବସାୟରୁ ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଲାଭ ଆଶା କରିପାରନ୍ତି | ତେବେ ଚାକିରୀ ଓ କ୍ୟାରିଅର ସମ୍ପର୍କରେ ନିଷ୍ପତି ନେଲାବେଳେ ଭାବିଚିନ୍ତି ନିଷ୍ପତି ନେବା ଜରୁରୀ | କାରଣ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଘାତକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ଠିକ ନିଷ୍ପତି ଆପଣାକୁ ମାଲାମାଲ କରିଦେବ |


ମିଥୁନ : ଆପଣଙ୍କ ରାଶିକୁ ବୃହସ୍ପତି ଷଷ୍ଠଭାଗରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଘରକୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଆଗମନକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଏହି ସ୍ଥିତି କାରଣରୁ ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ହଇରାଣ କରିପାରନ୍ତି | ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ମତାନ୍ତର ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ | ଏହି ସ୍ଥିତିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ମନକୁ ସର୍ବଦା ଶାନ୍ତ ରଖି ଧୈର୍ଯ୍ୟ ସହ ଆଗକୁ ବଢିବା ଉଚିତ | କଥାବାର୍ତ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ ସବୁ ବିବାଦର ସମାଧାନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | କୌଣସି ବିଷୟରେ ଅତ୍ୟଧିକ ସମ୍ପୃକ୍ତ ନହେବା ଭଲ | ଅତ୍ୟଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କାରଣରୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ବିଗିଡ଼ିଯିବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ସେଥିପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | ଭାଗିଦାରୀଙ୍କୁ ସହ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରନ୍ତୁ | ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଓ ସ୍ଥିର ଚିତ୍ତରେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତୁ | ଅତିଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ସମୟ ଆଗକୁ ରହିଛି |


କର୍କଟ : ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିର ପଞ୍ଚମ ଭାବରେ ବୃହସ୍ପତି ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଏହି ସ୍ଥିତି ଘରକୁ ନୂଆ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ଅର୍ଥାତ ସନ୍ତାନ ସନ୍ତତି ଆସିବା ସମୟ ବୋଲି ବିଚାର କରାଯାଇଛି | ସନ୍ତାନ ଦୃଷ୍ଟି କୋଣରୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଏହି ସ୍ଥିତିକୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିଚାର କରାଯାଇଛି | ଏଥି ସହ ଆପଣଙ୍କ ସାମାଜିକ ଯଶଖ୍ୟାତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ | ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ | ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତି ଅନୁକୂଳ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ | ପରିବାରରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଆନନ୍ଦ ବିରାଜମାନ କରିବ | ବହୁଦିନ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିବା ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଟିବା ସହ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଯିବ | ନୂତନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ପ୍ରବେଶ କରିପାରନ୍ତି |


ସିଂହ : ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଠାରୁ ବୃହସ୍ପତି ଚତୁର୍ଥ ଭାବରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଏହି ସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟ ସମୟ ଆଣିପାରେ | ଏହି ସମୟରେ ବନ୍ଧୁ ପରିଜନଙ୍କ ସହ ଆପଣଙ୍କ ମତାନ୍ତର ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଅପମାନଜନକ ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ | ଏଣୁ ସବୁଠୁ ବୁଦ୍ଧିମାନର କାମ ହେବ ଯଦି ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବହାରକୁ ସନ୍ତୁଳିତ ରଖନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ସବୁ କଥା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ହିଁ ହେବ ଏହା ଭାବିବା ଭୁଲ | ଚତୁର୍ଥ ଭାବରେ ଥିବା ବୃହସ୍ପତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ଆଣିପାରନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ଘରେ କିଛି ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ | ତେବେ ହିଂସ୍ର ଜନ୍ତୁଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବା ସହ ଗାଡିମଟର ଚାଳନା ସତର୍କତାର ସହ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | ସବୁଠୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ କଥା ହେଉଛି ସବୁ ଆହ୍ୱାନକୁ ଆତ୍ମା ବିଶ୍ୱାସର ସହିତ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତୁ |


କନ୍ୟା : ଆପଣଙ୍କ ରାଶିଠାରୁ ବୃହସ୍ପତି ତୃତୀୟ ଭାବରେ ଅବସ୍ଥାନ କରୁଛନ୍ତି | ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଏହି ସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭଙ୍କର ନୁହେଁ | କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁ ଆହ୍ୱାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ବିଶେଷ କରି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସମୟ ସତର୍କ ରହିବାର ସମୟ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ | ଜଗି ରଖି ବ୍ୟବସାୟରେ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ କରିବ ଆବଶ୍ୟକ | ବିଶେଷ କରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଜରୁରୀ | ଚାକୀରିଆମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଅଯଥା କଥାବାର୍ତ୍ତା ଓ ତର୍କଠୁ ନିଜକୁ ଦୁରେଇ ରଖିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ | ସର୍ବୋପରି ନିଷ୍ଠାର ସହ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କଲେ ସୁଫଳ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ |


ତୁଳା : ଆପଣଙ୍କ ରାଶିର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାବରେ ବୃହସ୍ପତି ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାବକୁ ଧାନ ସ୍ଥାନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାବରେ ବୃହସ୍ପତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ସଂକେତ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଉତ୍ତମ ରହିବ | ପୁଞ୍ଜିନିବେଶରୁ ଲାଭପ୍ରାପ୍ତ ହେବ | ପରିବାରରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଓ ଖୁସି ବିରାଜମାନ କରିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭଯୋଗ ରହିଛି | ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ | ପ୍ରମୋସନର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |


ବିଛା : ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରେ ହିଁ ବୃହସ୍ପତି ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ଜନ୍ମ ରାଶିରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାନ ଆପଣଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିପାରନ୍ତି | ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପୂର୍ବରୁ ସବୁ ଦିଗକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ଶହେ ଥର ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ରହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ଅଯଥା କଥାରେ ମୁଣ୍ଡ ପୁରାନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ମାମଲାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ବିଲକୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବଦନାମର ଭୟ ରହିଛି | ଚରିତ୍ରକୁ ସଂଯତ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକାନ୍ତ ଜରୁରୀ |


ଧନୁ : ବୃହସ୍ପତି ଆପଣଙ୍କ ରାଶିଠାରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ଦ୍ୱାଦଶ ଭାଗକୁ ବ୍ୟୟ ଭାବ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଏହି ଭାବରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାନରେ ଲାଭପ୍ରଦ ହୋଇନଥାଏ | ବ୍ୟୟ ଭାବ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦେଇପାରେ | ତେଣୁ ଏଥି ପ୍ରତି ଆପଣ ବିଶେଷ ସତର୍କ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | ପଇସା ଲେଣଦେଣ, ପୁଞ୍ଜି ଲଗାଣ, ଧାର କରଜ ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବୁଝି ବିଚାରି ନିଷ୍ପତି ନେବାକୁ ହେବ | ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ବିଗିଡ଼ିବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ | ଭୁଲ ସମ୍ପର୍କ ଯୋଗୁଁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲାଂଛିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଶାରୀରିକ କ୍ଳେଶ ଦେଖାଦେଇପାରେ | ବିଶ୍ୱାସ ଘାତକତାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି |


ମକର : ଆପଣଙ୍କ ରାଶିଠାରୁ ବୃହସ୍ପତି ଏକାଦଶ ସ୍ଥାନ ବା ଭାବରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ଏକାଦଶ ଭାବକୁ ‘ଲାଭ’ ସ୍ଥାନ ବୋଲି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଚାର କରାଯାଏ | ତେଣୁ ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ରହିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଲାଭପ୍ରଦ | ଏହି ସମୟରେ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ପ୍ରେମମୟ ହେବ | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଅଧିକ ମଧୁରମୟ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ଏବଂ ଦରମା ବୃଦ୍ଧିର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ପରିବାରକୁ ନୂଆ ଅତିଥି ଅର୍ଥାତ ସନ୍ତାନ ସନ୍ତତିଙ୍କ ଆଗମନ ଯୋଗ ରହିଛି | ସୁଖଦ ଭ୍ରମଣ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ରହିଛି | ବିଶେଷ ଭାବେ ଧନ ଜନ ଗୋପ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆସିବାର ଏହା ପ୍ରକୃଷ୍ଟ ସମୟ |


କୁମ୍ଭ : ଆପଣଙ୍କ ରାଶିଠାରୁ ବୃହସ୍ପତି ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ଜାତକର ଦଶମ ଭାବକୁ କର୍ମ ସ୍ଥାନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଏହି ଭାବରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାନ ବିଶେଷ ଶୁଭପ୍ରଦ ନୁହେଁ | ଏହି ସମୟରେ ପରିବାରର ଅଯଥା କଳହର ସୂତ୍ରପାତ ହୋଇପାରେ | ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ | ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ତିକ୍ତ ନକରିବା ଭଲ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ବିଶେଷ ଆବଶ୍ୟକ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସତର୍କତାର ସହ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାର ବିଶେଷ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | ଧୈର୍ଯ୍ୟର ସହ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା କରିବା ଜରୁରୀ | ସଫଳତା ଆପଣଙ୍କ ପଦ ଚୁମ୍ବନ କରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି |


ମୀନ : ଆପଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ରାଶି ଠାରୁ ବୃହସ୍ପତି ନବମ ସ୍ଥାନରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ନବମ ସ୍ଥାନକୁ ଭାଗ୍ୟ ସ୍ଥାନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଏହି ଭାବରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାନ ଶୁଭପ୍ରଦ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି | ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁସ୍ଥ ରହିବ | ଆଧ୍ୟାତ୍ମ୍ୟ ଦିଗ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କ ରୁଚି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଯଶ ଲାଭ କରିବେ | ଆପଣଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଯେଉଁ ଦିଗରେ ଆପଣ ଉଦ୍ୟମ କରିବେ ସେ ଦିଗରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତିର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ବ୍ୟବସାୟରେ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

   Related Posts