oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ନାଟୋ ଉପରେ ଖୁବ ବର୍ଷିଲେ ଜେଲେନସ୍କି: କହିଲେ ତମେ ଋଷକୁ ଦେଲ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ, ୟୁକ୍ରେନରେ ନୋ-ଫ୍ଲାଏ ଜୋନ୍ ପାଇଁ ମୁଁ କରିଥିଲି ଡିମାଣ୍ଡ

5/03/2022 at 9:02 AM

ୟୁକ୍ରେନ ୦୫/୦୩: ୟୁକ୍ରେନକୁ ନୋ-ଫ୍ଲାଏ ଜୋନ୍ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କିଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ନାଟୋ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛି । ଶନିବାର ଦିନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ଏହି ଦାବିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ନାଟୋ ଉପରେ ଖୁବ୍ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁକ୍ରେନରେ ବିନାଶ ପାଇଁ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟର ସାମରିକ ସହଯୋଗୀ ଦଳ ଦାୟୀ ରହିବ ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନାଟୋର ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଏକତାର ଅଭାବ ମସ୍କୋର ହାତକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଖୋଲିଦେଲା । ଏବେ ଋଷ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ତୀବ୍ର କରିବ। ସୂଚନା ଥାଉକି, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନାଟୋ ୟୁକ୍ରେନକୁ ଋଷର କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ୟୁକ୍ରେନର ଅନୁରୋଧକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛି ।

ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ଆଣ୍ଟୋନି ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ ନାଟୋର ପକ୍ଷ ରଖି ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ନୋ-ଫ୍ଲାଏ ଜୋନ୍ ଡାକରାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ଆଣ୍ଟୋନି ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୋ-ଫ୍ଲାଏ ଜୋନ୍ ଅର୍ଥାତ ଋଷର ବିମାନଗୁଡ଼ିକୁ ଗୁଳି କରିବା ପାଇଁ ନାଟୋର ବିମାନକୁ ୟୁକ୍ରେନ୍ର ବାୟୁସ୍ଥାନକୁ ପଠାଇବା । ଏହା ୟୁରୋପରେ ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ଯୁଦ୍ଧର କାରଣ ହୋଇପାରେ ।

ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ନାଟୋର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । “ଆଜି ୟୁକ୍ରେନର ସହର ଏବଂ ଗ୍ରାମ ଉପରେ ଅଧିକ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ପାଇଁ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ନେତୃତ୍ୱ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ନୋ-ଫ୍ଲାଏ ଜୋନ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜେଲେନସ୍କି ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଦେଇଥିବା ସମ୍ବୋଧନରେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts