scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଧୋନିଙ୍କ ଆଗରେ କାହିଁକି ପାଟି ଖୋଲନ୍ତିନି ଏହି ଖେଳାଳି ? କହିଲେ ରହସ୍ୟ

17/07/2023 at 5:25 PM

ମୁମ୍ୱାଇ ୧୭/୦୭: ଭାରତୀୟ ଦଳର ତାରକା ସ୍ପିନର ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ । ପଡ଼ିଆରେ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଥଟ୍ଟା କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ । କିନ୍ତୁ, ଜାଣିଛନ୍ତି କି, ସେ ଜଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସବୁବେଳେ ଚୁପ୍ ରୁହନ୍ତି । ଏମିତିକି ତାଙ୍କ ପାଟି ଖୋଲେନି । ଏକଥା ଆମ କହୁନୁ ବରଂ ନିଜେ ଏହାର ଖୁଲ୍ଲାସା କରିଛନ୍ତି ତାରକା ବୋଲର ଚହଲ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ମୁଁ ଅଟକି ଯାଏ ।

ଚହଲ ନିଜେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମାହୀ ଭାଇଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ମୁଁ ବହୁତ ଶାନ୍ତ ରୁହେ । କେବଳ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରେ । ନିକଟରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ମଣିଷ, ଯାହାକୁ ମୁଁ ଭୟ କରେ । ମୁଁ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ କଥା ହେବା ବନ୍ଦ କରେ । ମୁଁ କେଉଁ ମନୋଭାବରେ ଥାଉନା କାହିଁକି, ମୁଁ ଅଧିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରେ ନାହିଁ । ମୁଁ କେବଳ ଚୁପଚାପ୍ ବସିଥାଏ ଏବଂ ଯଦି ମାହୀ ଭାଇ କିଛି ପଚାରନ୍ତି, ମୁଁ ଉତ୍ତର ଦିଏ । ଅନ୍ୟଥା, ମୁଁ ଶାନ୍ତ ରହେ ।

ଚହଲ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାରି ଓଭରରେ ୬୪ ରନ୍ ଦେବା ପରେ ବି ଧୋନି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଦେଖାଇଥିଲେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ । ଏମିତିକି ତାଙ୍କୁ ଅସହଜ ମନେ କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ । ସେଞ୍ଚୁରିଆନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିଲୁ । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମୁଁ ଚାରି ଓଭରରେ ୬୪ ରନ୍ ପାଇଁ ବୋଲିଂ କରିଥିଲି । ହେନ୍‌ରିକ୍‌ କ୍ଲାସେନ୍ ମୋର ପ୍ରତିଟି ବଲ୍‌କୁ ମାରୁଥିଲେ । ତେଣୁ ମାହୀ ଭାଇ ମୋତେ ୱିକେଟ୍ ଗୋଲରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ । ମୁଁ କହିଲି ଠିକ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ କ୍ଲାସେନ୍ ଛକ୍କା ମାରିଥିଲେ ।

ଚହଲ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଏହା ପରେ ପଳେଇ ଆସୁଥିଲି, କିନ୍ତୁ ମାହୀ ଭାଇ ମୋତେ ଅଟକାଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ଅଜ ତେରା ଦିନ୍ ନେହିଁ ହୈ, କୋଇ ବାତ୍ ନାହି ହୈ । କିନ୍ତୁ ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ବାକି ପାଞ୍ଚଟି ବଲ ଯେମିତି କୌଣସି ବଡ୍ ରନ୍ ନହେଉ ସେଥିପାଇଁ ଆମକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ । ସେହି ଅଭିଜ୍ଞତାରୁ ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ଦିନ ଖରାପ ହେଉ ପଛେ ଦଳର ସମର୍ଥନ ମୋ ପଛରେ ରହିଛି ।

ଏଠାରେ କହି ରଖୁ ଯେ, ଚହଲ ୨୦୧୬ରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭୭ ଟି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ୭୫ ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ODI ରେ ସେ ହାରାହାରି ୨୭.୧୩ ରେ ୧୨୧ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ସେ ହାରାହାରି ୨୪.୬୮ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

you can also read…

   Related Posts