Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲା ଗୁଗଲ, ଡୁଡଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇଲା ଶୁଭେଚ୍ଛା
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୨.୫
  • ||
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲୀଳା ପ୍ରସ୍ତୁତି: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଶାହବାଜ ଖାନ ହେବେ ରାବଣ, ବିଭିନ୍ନ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବେ ବିଜେପି ସାଂସଦ

18/08/2020 at 5:25 PM

ଅଯୋଧ୍ୟା ୧୮/୦୮ : ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସାଂସ୍କୃତିକ ବିଭାଗ ବିଶେଷ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି | ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦଶହରା ଅବସରରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭବ୍ୟ ରାମଲୀଳା ଆୟୋଜନ କରାଯିବ | ରାମଲୀଳାର ବିଭିନ୍ନ ଚରିତ୍ରରେ ବଲିଉଡ ତାରକାଙ୍କ ସହ ବିଜେପି ସାଂସଦ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିବେ | ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଶାହବାଜ ଖାନ, ଆଶୁତୋଷ ରାଣା, ଗୋରଖପୁର ବିଜେପି ସାଂସଦ ରବି କିଶନ ଏବଂ ମନୋଜ ତିୱାରୀ ଅଭିନୟ କରିବେ | ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ସାଂସ୍କୃତିକ ବିଭାଗ ଏହି ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ପୁରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ସହିତ ପ୍ରୋପୋଜାଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି | ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ସହମତି ପରେ ଏହା ଉପରେ କାମ ଆରମ୍ଭ ହେବ |

ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ତମାମ ବୈଠକ ଓ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ମୋହର ଲାଗିବ ବାକି ଅଛି | ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଐତିହାସିକ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ରାମଲୀଳାରେ ଫିଲ କଳାକାରଙ୍କ ସହିତ ବିଦେଶୀ କଳାକାରଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯିବା ଯୋଜନା ରହିଛି | ରାମଲୀଳା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ର ଚୟନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି |  

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋରଖପୁର ସାଂସଦ ରବି କିଷନ ଭାରତଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବେ | ମନୋଜ ତିୱାରୀ ଅଙ୍ଗଦ, ବିନ୍ଦୁ ଦାରା ସିଂହ ହନୁମାନ, ଶାହବାଜ ଖାନ ରାବଣ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବେ | ଆଶୁତୋଷ ରାଣାଙ୍କ ସମେତ ବଲିଉଡର ଅନେକ ଲୋକପ୍ରିୟ କଳାକାର ରାମଲୀଳା ମଞ୍ଚରେ ବିଭିନ୍ନ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବେ | ତେବେ ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ର ରାମ ଓ ସୀତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ପୈଁନ କଳାକାର ଚୟନ ବାକି ଅଛି |

ଏହି ଆୟୋଜନ ସମୟରେ ଟିଭିରେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିବା ରାମାୟଣ ଧାରାବାହିକର କଳାକାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରାଯିବା ପାଇଁ ବିଚାର କରାଯାଉଛି | ବଲିଉଡ କଳାକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବର ନେତୃତ୍ୱ କଳାକାର ରାଜା ବୁନ୍ଦେଲା ନେଇଛନ୍ତି | ଏହି ରାମଲୀଳା ସମୟରେ ଅଯୋଧ୍ୟାକୁ ପୁଣିଥରେ ସଜାଯିବ | ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ଟ୍ରଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସହଯୋଗ କରିବେ | ମୁଖ୍ୟ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ବିଶେଷ ବଜେଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିପାରନ୍ତି |

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରାମଲୀଳା ପ୍ରସାରଣ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ଏଲଇଡ଼ି ମାଧ୍ୟମରେ କରାଇବେ | ଏଥିପାଇଁ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ସଂପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏକ ଉପସ୍ଥାପନା କରିସାରିଛନ୍ତି |

   Related Posts