scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଗୁଜରାଟରେ ଚାଲିବ କି ଯୋଗୀ ମ୍ୟାଜିକ୍, କ୍ୟାମ୍ପେନ କମାଣ ସମ୍ଭାଳିଲେ ଆଦିତ୍ୟନାଥ

27/11/2022 at 7:35 PM

ଗାନ୍ଧିନଗର: ଗୁଜରାଟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ । କ୍ୟାମ୍ପେନରେ କମ୍ପୁଛି ବିଭିନ୍ନ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ । ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟରଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଲୋଡ଼ୁଛନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳ । ବିଜେପି ନିଜର ଅଭେଦ୍ୟ ଗଡ଼ରେ ପୁଣି ଥରେ ବିଜୟ ବାନା ଉଡ଼ାଇବାକୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ହେଭିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା । ଗୋଟିଏ ପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଳ କଷୁଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କ୍ୟାମ୍ପେନ କମାଣ ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି ।  

ଗୁଜରାଟରେ ଡିସେମ୍ବର ପହିଲାରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ । ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ହାତରେ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନ ବାକି । ସ୍ବଳ୍ପ ସମୟରେ ପ୍ରଚାରକୁ ଜୋରଦାର କରିଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ । ବିଜେପି ୧୬୦ଜଣିଆ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପେନରେ କମ୍ପୁଛି ଗୁଜରାଟ । ପ୍ରଚାରରେ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି ହେଭିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା । ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମର୍ଥନ ଲୋଡୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ । ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ମାଗିଛନ୍ତି । ଯୋଗୀ ମୋରବୀ ନିକଟସ୍ଥ ଓ୍ବାଙ୍କାନାରରେ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି । ରାଲିରେ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବୁଲଡୋଜର ବାବା କହି ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି ସମର୍ଥକ । ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ ସରକାରରେ ବିକାଶ ସମ୍ଭବ ବୋଲି ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଗୁଜରାଟରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଟ୍ ବିଜେପି ଫୋକସରେ ରହିଛି । ଏହି ଆସନ ଗୁଡିକରେ ପ୍ରଚାର ଦାୟିତ୍ବ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି । ବିଶେଷ କରି ମୁସଲିନ୍ ଭୋଟର ଅଧିକ ଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଚାରକୁ ଜୋରଦାର କରିଛନ୍ତି ଯୋଗୀ । ଅନ୍ୟପଟେ ୟୁପି ଡେପ୍ୟୁଟି ସିଏମ୍ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଛନ୍ତି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରୁ ଆସି ଗୁଜରାଟରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଲୋଡ଼ୁଛନ୍ତି ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ଯନାଥ ।

 ଗୁଜରାଟରେ ଡିସେମ୍ବର ୧ ଓ ୫ ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ । ତେବେ ଏଠାରେ ମୋଦି ଏବଂ ଯୋଗୀ ମ୍ୟାଜିକ୍ ଚାଲିବ କି ନାହିଁ ତାହା ମତଦାନ ପରେ ଜଣାପଡ଼ିବ ।

   Related Posts