scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜସ୍ଥାନରେ ବିଜେପିକୁ ବଡ ଝଟକା: ମାନବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ସପରିବାର କଂଗ୍ରେସ ମୁହାଁ

17/10/2018 at 12:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭|୧୦: ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପିକୁ ବଡ ଧରଣର ଝଟକା ଲାଗିଛି । ବିଜେପିର ସଂସ୍ଥାପକ ସଦସ୍ୟ ତଥା ପୂର୍ବତନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପରିବାର କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଯଶବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପୁଅ ମାନବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |

ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମାନବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ, ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଚିତ୍ରା ସିଂ, ଜୀବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ଅନ୍ୟ ପୁଅ ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଏବଂ ଯଶବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶୀତଲ କବର ପ୍ରମୁଖ ଆଜି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବେ | ଏହି ଅବସରରେ କଂଗ୍ରେସର ମହାସଚିବ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସଚିନ ପାଇଲଟ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତମାସରେ ବାଡ଼ମେରରେ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱାଭିମାନ ରାଲିରେ ମାନବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ କହିଥିଲେ ‘ ଏକ ହି ଭୁଲ କମଲ କା ଫୁଲ’ ନର ଦେଇ ବିଜେପି ଛାଡିଥିଲେ | ସେବେଠାରୁ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଥିଲା ଯେ, ମାନବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେ ନିଜେ ଏହା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ପୁରା ପରିବାର କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

ବାଡ଼ମେରର କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଛନ୍ତି | ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ସଚିବ ହରିଶ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମାନବେନ୍ଦ୍ର କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦଳ ଆହୁରି ମଜବୁତ ହେବ |

ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ଅଭିମାନ କରିଥିବା ରାଜପୁତମାନଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ସାମିଲ କରେଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳେଇଛି | ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ପଛରେ ନାହିଁ | ପାରମ୍ପରିକ ଭୋଟର ଜାଠ୍‌ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପକ୍ଷକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି | ଏପଟେ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜାଠ୍‌ ନେତାମାନଙ୍କୁ ଭରସା ଯୁଟାଇ ରାଜପତମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ କରେଇବା ପାଇଁ ରାଜନୀତି ଚଳେଇଛି |

ଯଶବନ୍ତ ସିଂ ପୂର୍ବରୁ ବାଡ଼ମେର ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ଥିଲେ | ତେବେ ଗତଥର ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନଦେବାରୁ ସେ ନିଜ ଦଳ ତରଫରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିନଥିଲା | ସେ ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିଯାଇଥିଲେ |

ଗତ ୫ ବର୍ଷ ହେଲା ରାଜସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି ସରକାର ଶାସନ କରୁଛି | ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେ ସିନ୍ଧିଆ ଗତ ୨୦୧୩ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ୧୩ ତାରିଖରୁ ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି | ତେବେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ରାଜସ୍ଥାନର ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ୨୦୧୮ ମସିହା ନଭେମ୍ବର ୧୯ ତାରିଖରେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ ଏବଂ ଭୋଟ ଗଣତି ଡିସେମ୍ବର ୧୧ ତାରିଖରେ ହେବ ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | ତେବେ ଆସନ୍ତା ରାଜସ୍ଥାନ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ କଡା ଟକ୍କର ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ତେବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ଗତ ୫ ବର୍ଷ ଧରି ରାଜସ୍ଥାନରେ ରାଜତ୍ୱ କରୁଥିବା ବିଜେପି ବିଜୟୀ ହେବ ନା ବିଜୟୀ ଆଶା ରଖିଥିବା କଂଗ୍ରେସ |

   Related Posts