suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ପୂର୍ବ ଲଦାଖରେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ରଚୁଛି ଡ୍ରାଗନ୍, ଯବାନଙ୍କୁ ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ କହିଲେ ଜିନପିଙ୍ଗ !

20/01/2023 at 7:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ଚୀନ୍ ! ଭାରତ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରିବା ନେଇ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ରଚୁଛି ଡ୍ରାଗନ୍ । ପୂର୍ବ ଲଦାଖ ସୀମାରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ଚୀନ୍ ସେନାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସି ଜିନପିଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି । ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଯବାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବା ସହିତ ଯୁଦ୍ଧର ଆଭାସ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଅଧିକାରୀ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ଶୁକ୍ରବାର ଚୀନ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସି ଜିନପିଙ୍ଗ ପିଏଲଏ ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ପୂର୍ବ ଲଦାଖର ଖଞ୍ଜରାବ ସୀମାରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ଯବାନମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ । ଜିନପିଙ୍ଗ ଏବେ କମୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟିର ମହାସଚିବ ସହିତ ପିପୁଲ ଲିବରେସନ ଆର୍ମିର ମୁଖ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ।

ଭାରତ-ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ସୀମା ବିବାଦ ଭିତରେ ଜିନପିଙ୍ଗ ସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପଚାରି ବୁଝିଛନ୍ତି । ୨୪ ଘଣ୍ଟା ସୀମାକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଯବାନ କହିଥିଲେ । ସେହିପରି ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଠିକ୍‌ଠାକ୍ ମିଳୁଛି କି ନାହିଁ ପଚାରିଥିଲେ ଚୀନ୍‌ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି।

ପୂର୍ବ ଲଦାଖର ପେଙ୍ଗଙ୍ଗ ସୋ ନିକଟରେ ୨୦୨୦ରେ ଭାରତ ଓ ଚୀନ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଉଭୟ ସେନା ମଧ୍ଯରେ ଗତିରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ସୀମାରେ ଉତ୍ତେଜନାକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଉଭୟ ଦେଶର ସେନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ହୋଇଛି । ଉଭୟ ସେନା ପେଙ୍ଗଙ୍ଗ ସୋ ନିକଟରୁ କିଛି ବାଟ ପଛରୁ ହଟିଛନ୍ତି । ହେଲେ ୧୭ଥର ବୈଠକ ପରେ ମଧ୍ୟ ବାକି ସମସ୍ୟା ସମାଧାନରେ କୌଣସି ପ୍ରଗତି ହୋଇନାହିଁ ।

   Related Posts