ରେକର୍ଡ କଲା ଡିଜନି, ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଦେଖିଲେ ୫୩ ନିୟୁତ ଦର୍ଶକ  

Published By : Prameya-News7 Bureau | November 16, 2023 IST

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬।୧୧: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଭାରତ । ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଦମ୍‌ଦାର୍‌ କ୍ରେଜ୍‌ । ଗୋଟିଏ ପଟେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ମୁମ୍ବାଇର ଐତିହାସିକ ଓ୍ବାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ କରିଛନ୍ତି ଅନେକ ରେକର୍ଡ । ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସହିତ ଡିଜନି ହଟ୍‌ଷ୍ଚାର ମଧ୍ୟ କରିଛି ନୂଆ ରେକର୍ଡ ।

{"id":870284,"width":843,"height":632,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଯେପରି ବିରାଟ, ଶ୍ରେୟସ୍ ଏବଂ ମିଚେଲ ପଡିଆରେ ଚଉକା ଛକା କରୁଥିଲେ, ସେପରି ଡିଜନି ହଟ୍‌ଷ୍ଟାର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ହେଉଥିଲା ଟଙ୍କା ବର୍ଷା । ମ୍ୟାଚରେ ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ ଯୋଗୁଁ ଡିଜନି ହଟ୍‌ଷ୍ଟାର ୪୧ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଲାଭ କରିଛି ।

{"id":870279,"width":841,"height":841,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

୧୫ ନଭେମ୍ବରରେ ଡିଜନି+ହଟଷ୍ଟାର ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଲାଇଭ୍ ଲଗାଇଥିଲା । ଏହାର ୧୦ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଏକ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା । ଉଭୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ କଥା ଥିଲା ସମାନ । ତାହା ହେଉଛି କୋହଲିଙ୍କ ଶତକ ।

{"id":870280,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ନଭେମ୍ବର ୨ରେ କୋଲକାତାର ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍‌ରେ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଲଗାଇଥିଲେ ଶତକ ।  ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ହିଁ ODI ୪୯ ଶତକ ଲଗାଇ ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟରଙ୍କର ହୋଇଥିଲେ ସମକକ୍ଷ । ଆଉ ନଭେମ୍ବର ୧୫ ବୁଧବାର ଦିନ ଓ୍ବାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି ନିଜର ୫୦ତମ ଶତକ ।

{"id":870281,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଡିଜନି +ହଟଷ୍ଟାରରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୩ ନିୟୁତ ଅର୍ଥାତ୍ ୫.୩ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ନଭେମ୍ବର ୫ରେ ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୪.୪ କୋଟି ଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ନୂଆ ରେକର୍ଡ ।

{"id":870283,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ସେତେବେଳେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲର ରେକର୍ଡ । ତେବେ ଗତ ଏକ ମାସ ଧରି ଡିଜନି+ହଟଷ୍ଟାର ଲଗାତାର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଛି । ଡିଜନି + ହଟଷ୍ଟାରର ମାର୍କେଟ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ କମ୍ପାନୀ ୪୧ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଲାଭ ହୋଇଛି ।

You Can Read:

wp:embed {"url":"https://www.prameyanews7.com/world-cup-2023-ind-vs-nz-celebrate-spotted-in-wankhede-stadium/","type":"wp-embed","providerNameSlug":"prameya-news-7"}
https://www.prameyanews7.com/world-cup-2023-ind-vs-nz-celebrate-spotted-in-wankhede-stadium/
/wp:embed

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.