scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିଶ୍ୱ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ଚମକିଲେ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରା : ଫାଇନାଲରେ କଲେ ଏଣ୍ଟ୍ରି

22/07/2022 at 7:49 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୦୭ : ଭାରତର ସୁନା ପୁଅ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରୋ ଆଉ ଏକ କୀର୍ତ୍ତିମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଆମେରିକାରେ ଆୟୋଜିତ ବିଶ୍ୱ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ବଡ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି । ସେ ଏହି ଚାମ୍ପିଅନସିପର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କ୍ୱାଲିଫାଏ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଆଥଲେଟ୍ ନୀରଜ ନିଜ ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ୮୮.୩୯ ମିଟର ଦୂରକୁ ବର୍ଚ୍ଛା ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । ଏହାସହ ସେ ପୁରୁଷ ଇଭେଣ୍ଟ ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ୩୪ ଖେଳାଳି ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ସବୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ କଡା ପାଇଟ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଗ୍ରୁପରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଗ୍ରୁପ୍ ଏରେ ଥିବା ନୀରଜ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରର ତୃତୀୟ ବେଷ୍ଟ ଥ୍ରୋ କରି କ୍ୱାଲିଫାଏ କରିଥିଲେ । ନୀରଜଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଭାରତୀୟ ଆଥଲେଟ୍ ରୋହିତ ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରୁପ ବିରେ କଡା ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲେ ।

ମୁକାବିଲାର ଫାଇନାଲରେ ନୀରଜଙ୍କ ସମେତ ଟପ୍ ୧୨ ଜଣ ଖେଳାଳି କ୍ଲାରିଫାଏ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ସୁନା ପଦକ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖରେ ମୁକାବିଲା ହେବ । ନୀରଜଙ୍କ ସହ ଚେକ୍ ଗଣରାଜ୍ୟର ଜାକୁବ ବାଦଲେଜଚ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ୮୫.୨୩ ମିଟର ଦୂରକୁ ବର୍ଚ୍ଛା ଫିଙ୍ଗି ଫାଇନାଲରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts