vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷ ଘର ଚୁଲି, କୋଠଭୋଗ ଛାଡି ସବୁ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଚାଲାଣ ବେଳେ କଲରା ପତରିଆ ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର : ମୋବାଇଲ୍ ଦୋକାନରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଲେ ଲୁଟେରା, ଲୁଟିନେଲେ ପ୍ରାୟ ୨୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଫୋନ୍
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବାଇକ୍ ପୋଡି, ଦୋକାନ ବାହାରେ ରଖିଥିବା ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଟିଏ ପରିବାରକୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ଦିଘା ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ବଜ୍ରପାତ : ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ୫ ହଜାର ଫୁଟ୍ ଉପରେ କକ୍‌ପିଟ୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ଧୂଆଁ, ଜରୁରୀ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍ ବିମାନ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ଘର ଭାଙ୍ଗି ଧାନ ଖାଇଗଲେ ହାତୀ ପଲ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଝିଅ ପାଇଁ ବରପାତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଅଘଟଣ, ବାଇକ୍‌ରୁ ଖସିପଡି ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିଜେପିର ମିଶନ ତେଲେଙ୍ଗାନା : ଶନିବାରଠୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ
  • ||

‘ସି ଇଜ ନୋ ମୋର’ କହି ଡାକ୍ତର ଫେରାଇଦେଲେ, ହେଲେ ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଠି ବସିଲେ ମହିଳା

29/09/2018 at 6:06 PM

ଗୁରୁଦାସପୁର ୨୯/୯ : ଜେଜେ ମା, ଜେଜେ ବାପା ବା ବୟସ୍କମାନେ ପିଲାଙ୍କୁ ଯମଦୂତ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନେକ କାହାଣୀ କହିଥାନ୍ତି | ଯମଦୂତ ଆସି କେମିତି ନେଇଥାଏ ; ପୁଣି ଭୁଲରେ ନେଇଯାଇଥିଲା ବୋଲି କହି ଛାଡି ଦେଇଯାଏ | ଏସବୁ କାହାଣୀ ପିଲାଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦ ଦେଇଥାଏ | ହେଲେ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ବାସ୍ତବରେ ଘଟିଛି ହରିୟାଣାର ଗୁରୁଦାସପୁର ଜିଲ୍ଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୋହାଲ୍ଲା ଇସ୍ଲାମଵାଦ ଠାରେ | ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଛି |
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୋହାଲ୍ଲା ଇସ୍ଲାମଵାଦରେ ୪୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ବିରୋ ଦେବୀ ରହନ୍ତି | ସେ ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ପୀଡିତା | ଗତ ସୋମବାର ରାତିରେ ହଠାତ ତାଙ୍କର ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଫଳରେ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ | ହସ୍ପିଟାଲରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକ ପରୀକ୍ଷା କରି ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ସି ଇଜ ନୋ ମୋର’, ତାଙ୍କୁ ନେଇଯାଆନ୍ତୁ | ବିରୋ ଦେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପରିଜନମାନେ ପାଇବା ପରେ ଘରେ ଆସି ପହଂଚିଥିଲେ | ବିରୋ ଦେବୀଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଭୂଇଁରେ ଶୁଆଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ମୁଣ୍ଡ ପାଖରେ ଦୀପ ଲଗାଯାଇଥିଲା | ଧୂପକାଠି ଜଳାଯାଇଥିଲା | ପରିଜନମାନେ ପହଂଚି ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରୁଥିଲେ | ପରିବାର ଲୋକମାନେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଡରେ ଲାଗିଥିଲେ | ୟା ଭିତରେ ପ୍ରାୟ ୮ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ | ପଡୋଶୀ ଜଣେ ମହିଳା ବିରୋ ଦେବୀଙ୍କ ଶେଷ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଆସି ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ କାନ୍ଦିବା ସହ ବିରୋ ଦେବୀଙ୍କ ଛାତି ଉପରେ ଲୋଟି ପଡ଼ିଥିଲେ | ନିଜ ଭାବପ୍ରବଣତାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିନପାରି ବିରୋ ଦେବୀଙ୍କ ଛାତିକୁ ଜୋର ଜୋରରେ ପିଟିଥିଲେ | ଏତିକିବେଳେ ଘଟିଥିଲା ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା | ବିରୋ ଦେବୀ ହଠାତ ନିଦରୁ ଉଠିବା ଭଳି ଉଠି ବସିପଡିଥିଲେ | ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଚାହିଁ ରହିଥିବା ବେଳେ ବିରୋ ଦେବୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯମଦୂତମାନେ ମତେ ଭୁଲରେ ନେଇଯାଇଥିଲେ | ଅସଲରେ ପାଖ ସାହିର ଜଣକୁ ନେବାର ଥିଲା | ବିରୋ ଦେବୀଙ୍କ ଏଭଳି ଉକ୍ତିକୁ ନେଇ ପରିଜନମାନେ ହସିବେ କି କାନ୍ଦିବେ ଜାଣିପାରିନଥିଲେ | ତେବେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | ସେଠାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ମଧୁମେହ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି | ତେବେ ମୃତବ୍ୟକ୍ତି କିଭଳି ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ବଂଚିଗଲେ ତାକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗିରହିଛି | ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବହୁ ଲୋକ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଂଚିଛନ୍ତି |
ଅପରପକ୍ଷରେ ମରିବା ଲୋକ ବଂଚିବା ଭଳି ଚମତ୍କାର ଏକ କଳ୍ପନା ମାତ୍ର ବୋଲି ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲର ଜଣେ ହୃଦରୋଗୀ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି | ବିରୋ ଦେବୀଙ୍କୁ କୋଉ ପରିପେକ୍ଷିରେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କଲେ ତାର ତଦନ୍ତ ହେବ ବୋଲି ହସ୍ପିଟାଲର ସିଏମଓ କହିଛନ୍ତି | ହୃଦ୍ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିରୋ ଦେବୀ ଉତ୍କଟ ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ପୀଡିତ | ସୁଗାର ମାତ୍ରା ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଭାବେ ହ୍ରାସ ପାଇବା କାରଣରୁ ସେ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇପାରନ୍ତି | ବେହୋସି ଅବସ୍ଥାକୁ ଡାକ୍ତର ଠିକରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ ନକରି ମୃତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରିଥାଇପାରନ୍ତି | ତେବେ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି ଜାଣିବା ପାଇଁ ଏସିଜି କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts