scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ହୋଟେଲ୍‌ରେ ହେୟାରଡ୍ରାୟର ବ୍ୟବହାର କରିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିଲା ୧୪୦୦ ଡଲାରର ଜରିମାନା

18/12/2023 at 2:26 PM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୮।୧୨: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏକ ହୋଟେଲରେ ହେୟାରଡ୍ରାୟର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଯୋଗୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିଛି । ଘଟଣାଟି ଏହିପରି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଏକ କନ୍‌ସର୍ଟରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଗତ ଶନିବାର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପର୍ଥ ସହରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଏକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଟେଲରେ ସେ ରାତିରେ ରହିଥିଲେ । ତେବେ କନ୍‌ସର୍ଟ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ସମୟରେ କେଶସଜ୍ଜା କରିବା ପାଇଁ ନିଜର ଏକ ଦାମୀ ହେୟାର ଡ୍ରାୟରକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ସେ କେଶ ଡ୍ରାଏ ଆରମ୍ଭ କରିବା ମାତ୍ରେ ହୋଟେଲର ଫାୟାର ଆଲାର୍ମ ବାଜିଥିଲା । କେଇ ମିନିଟ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ୍‌ ତାଙ୍କ କୋଠରୀରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ହୋଟେଲର ଜରୁରିକାଳୀନ ସେବା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କେଲିଙ୍କର ହେୟାର ଡ୍ରାୟର ଯୋଗୁ ଏହି ଆଲାର୍ମ ବାଜିଥିବା ସେମାନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ପରଦିନ କେଲି ହୋଟେଲରୁ ଚେକ୍‌ ଆଉଟ୍‌ କରିଥିଲେ । ୩ ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ପ୍ରାୟ ୧,୧୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା କଟିଯାଇଥିବା ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ । ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ହଠାତ୍‌ ଏତେ ଟଙ୍କା କଟିଯିବାରୁ ସେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ କାରଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାରୁ ପର୍ଥର ହୋଟେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହି ଟଙ୍କା କାଟିନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଲା । ମିଥ୍ୟା ଫାୟାର ଆଲାର୍ମ ବାଜିଥିବାରୁ ଜରିମାନା ବାବଦରେ ସେହି ଟଙ୍କା କଟାଯାଇଥିବା ହୋଟେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଲେ । ସେଦିନ କେଲି ହୋଟେଲରୁ ଟଙ୍କା ଫେରିପାଇବା ଲାଗି ଫୋନ୍‌ ଏବଂ ଇ-ମେଲ୍‌ କରିଚାଲିଲେ । କିନ୍ତୁ କିଛି ଜବାବ ମିଳିଲା ନାହିଁ ।

ସେଠାକାର ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପର୍ଥ ନାଓ ଅନୁସାରେ, ୨୦୧୫ରେ ସହରରେ ମିଥ୍ୟା ଆଲାର୍ମ ଲାଗି ଜରିମାନା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଣାଯାଇଥିଲା । ସେ ଅନୁସାରେ, ଯଦି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରଥମ ୩ ଥର ମିଥ୍ୟା ଆଲାର୍ମ ବାଜେ, ତା ହେଲେ ସେଥିନେଇ କୌଣସି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଚତୁର୍ଥ ଥର ଆଲାର୍ମ ବାଜେ ତାହେଲେ ପ୍ରପର୍ଟିର ମାଲିକ ଫାୟାର ଆଲାର୍ମ ଲାଗି ଦାୟୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ପ୍ରପର୍ଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରପର୍ଟି ମାଲିକମାନେ ଜରିମାନାକୁ ଜଣେ ତୃତୀୟ ପକ୍ଷଙ୍କ ନିକଟରୁ ନେଇଥାନ୍ତି ଯାହାକି କେଲିଙ୍କ ସହ ଘଟିଛି । ସେପଟେ ହୋଟେଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ବହୁତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେବାପରେ ଶେଷରେ ସେମାନେ କେଲିଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

   Related Posts