scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସଂସଦରେ ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଂଗକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଯୋଜନା

7/12/2022 at 8:41 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସଂସଦରେ ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ । ବୁଧବାର ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ଠାରୁ ସଂସଦରେ  ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଚଳିତ ଶୀତ ଅଧିବେଶନରେ ୧୬ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ମୋହର ବାଜିପାରେ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଧେୟକ ପାରିତ କରିବେ । ସେପଟେ ବିରୋଧୀ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଂସଗରେ ଗୃହରେ ହାଲ୍ଲାବୋଲ୍ କରବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ।

ଶୀତ ଅଧିବେଶନରେ ମୋଟ ୧୭ଟି କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ ରହିଥିବାବେଳେ ୧୬ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଧେୟକ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । ଏଥିରେ କେନ୍ଦ୍ର-ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ଓ ସଂଘୀୟ ଢାଞ୍ଚାରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ନେଇ ବିଲ୍ ପରିତ ହେବ । ସେହିପରି ବିଡିଏସ ଚିକିତ୍ସା ଆଇନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେବ । ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନର୍ସିଂ ଆୟୋଗ ସ୍ଥାପନା କରିବା ବିଲ୍ ଓ ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନର୍ସିଂ ପରିଷଦ ୧୯୪୭ ଆଇନକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ଆଦି ପ୍ରସଂଗରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ।

ଆରମ୍ଭରୁ ଉଷ୍ଣ ହେବ ଶୀତ ଅଧିବେଶନ । ଦରଦାମ୍ ବୃଦ୍ଧି, ବେରୋଜଗାର, ଚାଷୀ ସମସ୍ୟା, ଚୀନ ସୀମାରେ ଲାଗି କରିଥିବା ସ୍ଥିତି ଉପରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି । ଏହାଛଡ଼ା ସଦନରେ ବିରୋଧୀ ସରକାରୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଙ୍କ କଥିତ ଦୂରୁପଯୋଗ, କେନ୍ଦ୍ର-ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ଓ ସଂଘୀୟ ଢାଞ୍ଚା ଉପରେ ଆଘତ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରସଙ୍ଗ,  ସୀମାରେ ଚୀନର ନିର୍ମାଣ ପ୍ରସଂଗ, କାଶ୍ମୀରରୁ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ପଳାୟନ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ  ସରକରାଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ।

   Related Posts