scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଶୀତଋତୁ ମେକ୍‌ଅପ୍‌ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ଟିପ୍ସ, ତ୍ଵଚାରେ ଆସିବ ଚମକ

4/12/2023 at 2:51 PM

ସାଧାରଣତଃ ଶୀତ ଋତୁରେ ଆମ ତ୍ଵଚାର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହି ଋତୁରେ ଆମ ତ୍ଵଚା ବହୁତ ଖରାପ ଏବଂ ଶୁଷ୍କ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ଏହିପରି ଦୁର୍ବଳ ତ୍ଵଚା ହେତୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ କମିଯାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଏକ ପାର୍ଟୀ କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ମେକଅପ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଚମକପ୍ରଦ ଦେଖାଯିବା ଉଚିତ। ମେକଅପ୍ ରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୁଷ୍କତା ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ବିଶେଷକରି ଶୁଷ୍କ ତ୍ଵଚା ଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମେକଅପ୍ ସମୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ । ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଶୁଖିଲା ଚର୍ମ ପାଇଁ ମେକଅପ୍ ହ୍ୟାକ୍ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ବିଷୟରେ ଟିପ୍ସ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ।

ତ୍ଵଚାକୁ ମାଲିସ୍ ତଥା ମସାଜ୍‌ କରନ୍ତୁ- ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଶୀତଦିନେ ମେକଅପ୍ ବ୍ୟବହାର କର। ତା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଭଲ ମଶ୍ଚରାଇଜର ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍‌। କେବଳ ହାଲୁକା ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ମୁହଁକୁ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ଅତିକମରେ ଦୁଇ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ । ଏହା ମେକଅପ୍ ପରେ ଚର୍ମକୁ ଆହୁରି ନରମ ଦେଖାଯିବ । ମସାଜ୍ କରିବା ଦ୍ୱାରା ତ୍ଵଚାରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ଉନ୍ନତ ହୁଏ, ତେଣୁ ମେକଅପ୍ ମଧ୍ୟ ସହଜରେ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୁଏ ।

ଗ୍ଲସି ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ– ଯଦି ଆପଣ ଶୀତଦିନରେ ନିଖୁଣ ମେକଅପ୍ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।  ତେବେ ଗ୍ଲସି ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମ୍ୟାଟ୍ ମେକଅପ୍ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏହା ଚେହେରାକୁ ବହୁତ ଶୁଖିଲା ଦେଖାଯାଏ। ଗ୍ଲସି ଆଧାର ସହିତ ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାକୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ରୂପ ଦେଇପାରେ ।

ପାଉଡର ପ୍ରଡକ୍ଟ ଠାରୁ ରୁହନ୍ତୁ ଦୂରରେ-ଯଦି ତୁମର ଚର୍ମ ଶୁଖିଲା ତେବେ ପାଉଡର ପ୍ରଡକ୍ଟ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର । ଶୀତ ଋତୁରେ, ମହିଳାମାନେ କେବଳ ତରଳ ଏବଂ କ୍ରିମ୍ ବେସ୍ ସହିତ କ୍ରିମ୍ ଏବଂ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ କିଣିବା ଉଚିତ୍ ।

ଫାଉଣ୍ଡେସନରେ ତେଲ ମିଶାନ୍ତୁ-ଅତ୍ୟଧିକ ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆମ ଚେହେରା ପ୍ୟାଚି ଦେଖାଯାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ରେ ଦୁଇ ବୁନ୍ଦା ତେଲକୁ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ, ଧୀରେ ଧୀରେ ନିଜ ହାତରେ ପୁରା ମୁହଁରେ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଲଗାନ୍ତୁ । ବହୁତ ହାଲୁକା ମେକଅପ୍ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ । ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ଲିକ୍ୟୁଡ୍‌ ହାଇଲାଇଟର୍ ବ୍ୟବହାର କରି ନିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମେକଅପ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଖୁଣ ଦେଖାଯିବ ।

   Related Posts