scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରେମିକ ପାଇଁ ସ୍ଵାମୀକୁ କରିଲା ହତ୍ୟା , ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ଛଳନା ସ୍ବାମୀଙ୍କର ନେଲା ଜୀବନ

5/03/2019 at 6:45 PM

 ଗଂଗନଗର ୫/୨-ଦେଶପାଇଁ ଲଢ଼େଇ କରୁଥିବା ସ୍ଵାମୀପାଇଁ ସ୍ତ୍ରୀଟି କେତେ ଗର୍ବ କରିଥାଏ । ଯଦି ସୀମାରେ ଲଢ଼େଇ କରୁକରୁ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଏ, ସାରାଦେଶର ଲୋକଙ୍କ  ଆଖିରୁ ବୋହିଯାଉଥିବା ଲୁହ ହୋଇଯାଏ ସେହି ଯବାନ ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଜଂଳୀ । ଯେତେବେଳେ ଜଣକ ସ୍ବାମୀ ଦେଶପାଇଁ ଲଢ଼େଇ କରୁଥାଏ, ସ୍ତ୍ରୀର ଛାତି ହୋଇଯାଉଥାଏ କୁଣ୍ଢେ ମୋଟ ।

ଜଣେ ଯବାନ ସିନା ସୀମାରେ ଶତ୍ରୁ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥାଏ , ହେଲେ ଗୃହଶତ୍ରୁ ଯଦି ଶତ୍ରୁତା ଆଚରଣ କରେ ବଂଚିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇପଡ଼େ । ସୀମାର ଶତ୍ରୁକୁ ସାମନାରେ ସିନା ପରାସ୍ତ କରିହୁଏ କିନ୍ତୁ ଗୃହଶତ୍ରୁକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼େ । ସେମିତି ଜଣେ ସ୍ତ୍ରୀ ଯିଏ ନିଜର ସ୍ଵାମୀର ମୃତ୍ୟୁପାଇଁ ତିଆରି କରିଛି ଚକ୍ରବ୍ୟୁହ, କେତେଶ୍ରୀଘ୍ର ମରିପାରିବ ସେଥିପାଇଁ ହୋପଡ଼ିଛି ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ । ସେଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଯାହା ଫଉଜି ସ୍ଵାମୀକୁ ମାରିବା ପାଇଁ ବିଛାଇଥିଲା ଜାଲ ।ସେହି ସ୍ତ୍ରୀ  ମିଶନ ସଫଳ କରି ସ୍ଵାମୀ ହତ୍ୟାକାରିଣିର ପରିଚୟ ରଖିଛି ଦୁନିଆ ଆଗରେ ।

ସୁନୀଲ ସେନାବାହିନୀରେ ଥିବାବେଳେ ସ୍ତ୍ରୀ ଥିଲା ଗୁହିଣୀ । ସୁନିଲ ମାର୍ଚ୍ଚ୩୧ ତାରିଖରେ ନେଇଥାନ୍ତେ ଅବସର । ଦୁଇପୁଅ ଓ ପରିବାର ସହ ଗଂଗନଗର ଅଂଚଳରେ ରହୁଥିଲେ ସୁନୀଲ । ପରିବାର ସହ ବିବାଦ ନ ଥିବା ସତ୍ତ୍ଵେ ବି ସୁନୀଲକୁ କିଏ କାହିଁକି ହତ୍ୟା କଲା ପୋଲିସର ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା ଘନୀଭୂତ । ସେ ପ୍ରଥମେ ସୁନୀଲର ସ୍ତ୍ରୀ ବିଣାକୁ ଡ଼ାକି  ଥାନାକୁ ଡ଼ାକି ପଚରାଉଚରା କଲା ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ସବୁ ଘଟଣା ।

ସୁନୀଲ ସୈନ୍ୟବାହିନୀରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା କାରଣରୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ବାହାରେ ରହୁଥିଲେ । ଏହି ମୌକାରେ ବୀଣା ରୋହିତ ଶର୍ମା ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ପରିଚୟ ହୋଇଥିଲା । ବିଣା ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଓ ଧର୍ମ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମୟ ବିତାଉଥିଲେ ।  ଏଭଳି ଜଣେ ଧର୍ମପରାୟଣା ସ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ସ୍ଵାମୀକୁ ହତ୍ୟାକରିବା ପାଇଁ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ରଚିବ କିଏ ଜାଣିଥିଲା ?

ବିଣା ଗୋଟିଏ ପ୍ରବଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଯାଇଥିଵା ସମୟରେ ରୋହିତ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା ଓ ପରେପରେ ପ୍ରେମ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଏହି ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ଏତେ ନିବିଡ଼ ହୋଇଯାଇଥିଲା ସେମାନେ ସୁନୀଲଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଇଵା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ ।

ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ଯେତେଶୀଘ୍ର ସେମାନେ ସୁନୀଲକୁ ହତ୍ୟା କରିବେ ଉଭୟ ପ୍ରେମୀ ସାଙ୍ଗ ହୋଇ ରହିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କଥା ହୋଇଥିଲେ ।

ପୂର୍ବଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ସୁନୀଲ ଘରକୁ ଆସିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଯୋଜନାକୁ କରିଥିଲେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ । ବିଣାକୁ ନିଜ ଘରଠାରୁ ଅଳ୍ପଦୂରରେ ସ୍କୁଟି ଶିଖାଉଥିବା ବେଳେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ସୁନୀଲ ଉପରକୁ  କରିଥିଲେ ଗୁଳି । ସୁନୀଲଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ଥିବାରୁ  ତା ପରଦିନ ଆଖିବୁଜି ଦେଇଥିଲେ ସୁନୀଲ ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ସ୍ତ୍ରୀ ବୀଣାକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରୋହିତ ଶର୍ମାକୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଛି । ଏହି ଘଟଣାର ଅନ୍ୟଜଣେ ସହଯୋଗୀ ଅଜୟକୁ ଗିରଫ କରିପାରିନି ପୋଲିସ ।

   Related Posts